10 Kilo Vermek

10 Kilo Vermek

İlk önce neden 10 kilo vermek, istiyorum ? Sorusunu kendinize sormalısınız. Eğer gerçekten bu kiloları vermek istiyorsanız ilk önce hızlı bir şekilde bu kiloları vermemeniz gerektiğini unutmayın! Bir ay ya da daha kısa sure içerisinde bu kadar kilo vermeye çalışırsanız sağlığınız tehlikeye girebilir ve verdiğiniz kiloları çok kısa zamanda geri alabilirsiniz.

Kilo verirken kesinlikle sağlıksız diyetleri uygulayarak ve zayıflama hapları ya da herhangi bir ürünle kilo vermeye kalkışmayın bu size ilk önceleri iyi sonuçlar verecektir ama daha sonrası kesinlikle hüsran olacaktır ve en önemlisi sağlığınız tehlikeye girecektir bu yüzden bunlardan uzak durmalısınız.

Kilo vermeyi zamana yaymalısınız uzmanlarında görüşü ayda 3-4 kilo vermek yönündedir. Bunları dikkate aldıktan sonra beslenmenizi gözden geçirmelisiniz.
Sınırsız Tüketilenler: Şimdi tükettiğiniz besinler içerisine mutlaka bol sebze eklemelisiniz, özellikle bol lifli sebzeler örneğin, brokoli, karnabahar, havuç gibi.. çiğ sebzeleri istediğiniz kadar tüketebilirsiniz bu şekilde yağlı atıştırmalık yiyeceklerden uzak durmuş olursunuz ve bu 10 kilo vermeniz için faydalı olacaktır. Tabi ki diğer yazılarımızda da bahsettigimiz gibi su içmek, su içtiğiniz taktirde daha az acıkacaksınızdır hedeflediğiniz 10 kiloya daha kolay bir şekilde ulaşacaksınız. Sebze tüketirken buharda pişirmeye özen gösterin bu sebzeler hem size tok tutacaktır hem de kalori olarak oldukça düşüktür. Sebze çeşitliliğine önem verin bamya, pazı, ıspanak, lahana gibi sebzeleri bol tüketin.10 kilo vermek, için diğer bir yöntem ise baklagilleri mutlaka tüketin. Yeşil mercimek, fasulye, nohut, barbunya.. bunlar tok tutar ve protein olarak da oldukça zenginlerdir kilo vermenizde fazlasıyla yardımcı olacaklardır. Sebzeleri sınırsız yemenizde 10 kilo vermeniz için herhangi bir sınırlama yoktur.

Sınırlı Tüketilenler: İçerisinde nişasta bulunan yiyecekler ve protein grubu, karbonhidratları sınırlı tüketmekte fayda vardır. İçerisinde nişasta bulunan yiyecekler: mısır, patates, havuç, ekmek, pirinç gibi yiyecekler gün içerisinde sınırlı tüketilmelidir. Süt ve süt ürünleri sınırlı tüketilmesi gereken besinlerdir bu şekilde dikkat edildiği taktirde kısa bir sürede olmasa da 2 ay kadar bir zaman içerisinde 10 kilo vermek kesinlikle hayal değildir. Bunların yanı sıra kuru kabuklu yemişler de sınırlı tüketilmelidirler. Kurutulmus meyveler yine bu guruptadırlar hatta günde 1 avuç kadar yenildiği taktirde kilo vermenize yardımcı olurlar, ara öğünlerde tüketilmelidirler. 10 kilo vermek için bu yiyecekleri sınırlı tüketmekte fayda var.

Yasak Yiyecekler : hamburger, cips, kızartmalar, aşırılı yağlı yiyecekler, şerbetli tatlılar, çikolata, kremalı yiyecekler, içecek olarak da meşrubatlar, alkol, katkılı meyve suyu vs.. bu tür besinler kilo alımına sebep olduğu gibi kilo verme döneminizde az tüketilse bile kilo vermenize engel olabilirler. 10 kilo vermek için gün içerisinde alacağınız kaloriye dikkat edin, sebzeyi bol tüketin, yağdan uzak durun, meyveyi bol olmasa da bir miktar tüketin yasaklara sınırlı yiyeceklere, sınırsız yiyeceklere dikkat ettiğiniz taktirde bu kiloları vermeniz oldukça kolay olacaktır.

Tabi ki bunun yanı sıra kilo vermek için bir de egzersiz yapmanız gerekiyor bunun için spor salonlarına ya da pahalı spor aletlerine gerek yok . Zaten bu tür sporları yapmak çok fazla fayda sağlamamaktadır. Bunun yerine günde 1 saat tempolu yürüyüş bütün vücut kaslarınızı çalıştıracağı için çok daha verim alabilirsiniz ve 10 kilo vermek , için ideal bir egzersiz olacaktır. Evet 10 kilo vermek için acele etmeyin bunu zamana yayın ve yediklerinizin keyfini çıkarıp yürüyüşle bunu destekleyin. Sağlıklı kilo vermeler.