Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 09.11.2018 3 dakikada okunur
yorumlar
2
kaydet

20 kilodan fazla veren dört kadından diyet tavsiyeleri

Diyete başlamak için bir türlü motive olamıyorsanız ya da ideal kilo aralığınıza çok uzak olduğunuz için yaşayacağınız süreç gözünüzde büyüyorsa bu kadınlara kulak verin!

20 kilodan fazla veren dört kadından diyet tavsiyeleri

Kilo vermek elbette her zaman kolay olmuyor. Fakat asıl zor olan kilo verdikten sonra ulaşılan kilonun kalıcı olması. Bunu sağlamanın pek çok yolu var çünkü herkesin kişisel özellikleri ve dolayısıyla diyet süreci farklı işliyor. Ancak bu kalıcı bir şekilde kilo vermeyi başarmış insanların hikayelerinden çıkaracağımız hiçbir ders olmadığı anlamına gelmiyor tabii ki.

Diyet süreçlerinde 20 kilodan fazla vermeyi başarmış 4 kadının hikayesi de kendi hikayenizi yaratırken size ilham verebilir. İşte o kadınlar ve kısaca hikayeleri:

32 yaşında 42 kilo vermiş

erika

Kaynak

34 yaşındaki Erika Nicole Kendall ise kendisini fazla kilolarından kurtaran süreci egzersizi ciddi şekilde hayatına katarak başlatmış. Attığı bu ilk adımla toplamda tam 42 kilo vermiş! Başarıya ulaşmasındaki kilit noktanın kendisini önemsemeye başlaması olduğunu ve çocukları ya da ailesinden herhangi biri kadar kendisini önemsemeyi hak ettiğini hatırladığı zamanlarda pek çok motivasyon kaynağı bulduğunu ifade ediyor.

56 yaşında ve 2 yıl içerisinde tam 79 kilo vermiş

marnita

Kaynak

Marnita Wiggins-Nichols 56 yaşında ve sağlıklı beslenme ve egzersiz yoluyla iki yılda tam olarak 79 kilo vermiş. Diyet sürecinde sağlıklı yağlara ve kaliteli protein kaynaklarına ciddi ölçüde yer verdiğini söyleyen Marnita bu süreçte kilosundaki duraklamaların, ya da tatmin edici olmayan küçük artışların kendisini olumsuz etkilemesine izin vermemesinin en önemli şeylerden biri olduğunu düşünüyor. Kilo vermek isteyen herkese kişisel özelliklerine uygun özel bir diyet planı uygulamalarını, bu süreçte iniş ve çıkışların her zaman olacağını kendilerine hatırlatmalarını tavsiye ediyor.  

35 yaşında 33 kilo vermiş

alisha

Kaynak

35 yaşındaki Alisha Gordon ise uzun yıllar boyunca fiziksel görünüşün kişinin toplumdaki konumunu etkilemediğini savunmuş ve fazla kilolarıyla mutlu bir şekilde yaşamış. Fakat 2017 yılının Ocak ayında kendisine daha iyi bakmak, yani sağlıklı bir hayat sürdürmek için kilo vermeye karar vermiş ve arkadaşının yardımıyla bir beslenme uzmanından yardım alarak kendisi için özel olarak hazırlanan bir diyeti uygulamaya başlamış. Bir yılın sonunda tam 33 kilo hafiflemiş! Alisha’nın kilo vermek isteyenlere tavsiyesi ise şu: “Yapmanız gereken şey zihninizdeki her şeyi yeni sizi inşa edecek düşüncelerle değiştirmeniz. Fikirlerinizi değiştirdiğinizde vücudunuz değişecek ve ardından hayatınız!’’

61 yaşında ve 12 yılda toplam 74 kilo vermiş

julia

Kaynak

61 yaşındaki Julia Holloman yaklaşık 12 yıl önce geçirdiği kilo verme ameliyatından bugüne dek tam 74 kilo vermiş. Julia, bu sürecin fiziksel görünüşünün değişmesinden çok daha fazla anlam ifade ettiğini söylüyor. Ayrıca ameliyatın kesinlikle hızlı kilo kaybı için başvurulacak bir yöntem olmadığını vurguluyor. Ona göre başarısındaki en büyük pay fazla kilolarının sebebini keşfetmesinde. Bu başarı hikayesinden sanıyoruz şu sonuca varabiliriz: Yola koyulurken önce sizi sağlıksız beslenmeye ve çok fazla yemeye iten fiziksel, zihinsel, duygusal ya da sosyal sebepleri ortaya çıkarmalısınız.

Kaynak

diyet kilo verme sağlıklı beslenme
facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Batuhan Yalçın Yav yiyin gençler. Can boğazdan gelir. Ancak sporunuzu da ihmal etmeyin !

11.11.2018
Yanıtla

Tolga Ovaci Bu yaziyi kaynaktan alirken Paund lari kilogram a cevirmeyi unutmus olabilirsiniz cunku bu resimlerdeki farklar bu kadar buyuk degil.

10.11.2018
Yanıtla

Tolga OvaciKaynaklari inceledikten sonra %100 eminim Buradaki yazan degeler Kilogram degil Pound yani burdaki sayilari 2.2 ye bolup kilo degerlerine ulasmaniz gerekiyor Kaynak https://www.diyetkolik.com/50-kilodan-fazla-veren-dort-kadindan-diyet-tavsiyeleri/ 10.11.2018

Diyetkolik DestekMerhaba Tolga Bey, Uyarınız üzerine gerekli düzenlemeler yapıldı. Çok teşekkür ederiz :) 13.11.2018

Bu Kategoriden Diğer Yazılar

İlgini Çekebilir