Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 07.07.2017 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Ağzına Layık 12 İpucu

Besinlerle ilgili bu ipuçları sayesinde pişirme seansları da ağız kokusundan kurtulmak da daha kolay.

Ağzına Layık 12 İpucu

Sebze – meyve

 1. İçtiğin suyun veya sodanın içine limon sıkarak günlük C vitamini ihtiyacının bir kısmını karşılayabilirsin. Limon suyu ayrıca sodanın gazını almayı da sağlar; ancak limonu sıktıktan sonra hemen tüketmezsen C vitamini kaybolur.

 2. Vişne tüketmek vücuttaki melatonin seviyesini yükseltmeye yardımcı olur, bu da kendini daha mutlu hissetmeni sağlar.

 3. Lahana pişirirken çıkan kokuyu, yemeği yaptıktan sonra bir elmanın kabuğunu soyup yemeğin pişme suyuna ekleyerek çabucak yok edebilirsin. Ayrıca bu şekilde lahananın hazmı da daha kolay olur.

 4. Domatesi kolay soymak için bıçağın sırtıyla kabukları soyma yönün tersine doğru sürtebilir veya kaynar suda bir dakika bekletebilirsin.

Et

 1. Tavuk haşlarken suyuna birer adet soğan ve havuç eklersen, daha lezzetli ve besin değerleri açısından da zengin olur.

 2. Etin haşlama suyuna limon suyu veya sirke eklersen daha yumuşak bir hale gelir.

Yumurta

 1. Yumurta haşladıktan sonra kalan suyu çiçeklerinin saksılarına dökebilirsin. Bu su bitkiler için oldukça besleyicidir.

 2. Yumurtanın taze olup olmadığını bir kase soğuk suya koyarak anlayabilirsin. Yumurta dibe batıyorsa taze, suyun üzerinde yüzüyorsa bayat demektir.

Kahve

 1. Buz kalıplarına kahve doldurup dondurduktan sonra elde edeceğin buzları sütün içine atabilir ve soğuk sütlü kahveni pratik bir şekilde hazırlayabilirsin.

 2. Toz kahve mide bulantısına iyi gelir. Bir tutam toz kahve çiğneyerek mideni rahatlatabilirsin.

Tat & koku

 1. Yemeklerden önce dişlerini fırçalarsan, bunun yarattığı ferahlık hissi ile daha az yeme isteği duyabilir ve böylece yemekten sonra şişkinlik hissetmezsin.

 2. Yemekten sonra ağzında kalan soğan veya sarımsak kokusunu gidermek için, yarım bardak sütü her yudumda ağzında hafifçe çalkalayacak şekilde içebilirsin.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan