Diyetkolik Diyetisyenim 02.12.2017    1 dakikada okunur
16

Diyette Motivasyonun Önemi

Kilo vermeye başlamak için ihtiyacın olan ilk şey motivasyon! Peki senin motivasyonun ne?

*Kilo vermeye aslında her şeyden önce zihnen hazır olmak gerekir. İlk sorunda ya da moral bozukluğunda hissedilen yenilmişlik ve kabullenmişlik duygusu motivasyonu köreltir. Bu yüzden pozitif enerjini korumalı ve yaşadığın sorunların motivasyonunu düşürmesini engellemelisin.

*Aç bırakan şok diyetler tam anlamıyla motivasyon düşmanıdır. Bu nedenle diyetini uzun bir sürece yaymalısın ki, hem sağlıklı bir şekilde zayıfla, hem de motivasyonunu kaybetme.

*Diyeti hayatının içine adapte et ve alışkanlıklarından bir anda vazgeçme. Örneğin kahvaltı yapma alışkanlığın yoksa, günün bu en önemli öğününü yavaş yavaş yemek alışkanlığına dahil et.

*Kendine gerçekçi bir kilo hedefi koy ve bu hedefe ulaştığında kendini ödüllendir. Emin ol buna değecek.

*Diyete başlanan ilk günlerde motivasyon çok yüksektir. Ne var ki, her geçen gün bu heyecan yerini sıkıcı bir mecburiyete bırakır. Bunu yaşamamak için bir diyetisyenle çalışarak planlı bir şekilde ilerle.

*Düzenli egzersiz yapmayan biriysen, sporun salgılattığı mutluluk hormonundan da haberin yok demektir. Fazladan hareket ettiğinde hem yağ yakacaksın, hem de beynin motivasyonunun daha da artmasını sağlayacak olan mutluluk hormonunu bol miktarda salgılayacak.

*Kendini sev, bedeninin en iyisini hak ettiğini unutma. Onu doğru bir şekilde beslersen o da sana daha sağlıklı ve zinde bir yaşam sunacaktır.

Bu Kategoriden Diğer Yazılar

İlgini Çekebilir