Diyetkolik Diyetisyenim 09.06.2017    1 dakikada okunur
0

Doğal Yüz Maskeleri

Kozmetik ürünlerine avuç dolusu paralar vermeye hiç gerek yok. Evde veya aktarda bulunabilecek malzemelerle cildine canlılık kazandırman mümkün.

Evde bulunabilecek malzemelerle yapılabilecekler

Sağlıklı yağların hem yenmesi, hem de dıştan sürülmesi oldukça faydalı. Avokado da bunlardan biri. Bu maskede püre haline getirilmiş yarım avokadoya bir silme çay kaşığı bal ekleniyor. İnce bir tabaka halinde cilde uygulandıktan sonra da 15 dakika bekleniyor ve ardından yıkanıyor. Avokado maskesini tüm cilt tiplerine uygulamak mümkün.

Aktardan alınabilecek malzemelerle yapılabilecekler

Özellikle selülit ve sivilceden muzdarip olanların tüm vücuda kullanabilecekleri bir başka maske de aktardan alınan doğal malzemelerle hazırlanabiliyor. 1 yemek kaşığı gül yağı, 1 yemek kaşığı gül suyu, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı avokado yağını karıştırıp gazlı bez örtülmüş yüzüne bezin üzerinden uygulayabilirsin. Karışım iyice kuruduktan sonra işin bitmiş demektir.

Yemek artıklarıyla yapılabilecekler

Aslında bu alanda bilinen en meşhur ve doğal maske, Türk kahvesiyle hazırlanan…

Bu maske için adeta bir “peeling” vazifesi gören Türk kahvesinin telvesine ihtiyacımız var. Kum görünümündeki kahve telvesini yüzüne masaj yaparak sürüp 10-15 dakika bekledikten sonra cildindeki canlılığı hissedeceksin. Öyle ki, birkaç gün nemlendirici bile kullanmayabilirsin.

Bu Kategoriden Diğer Yazılar

İlgini Çekebilir