Diyetkolik Diyetisyenim 11.12.2017    3 dakikada okunur
0

Kışın Dengesiz Kilo Alımına Dikkat

Bu kış o kışlardan olmasın!

Yaz çoğumuz için eğlence demektir. Coşku, enerji, hareket… Sanki kış mevsimini daha çok evde geçirip yaz için enerji depolarız. Yaz aylarında biraz da sıcakların etkisiyle öğünlerimizde ağır yemeklerden uzak dururuz. Yaz biraz da karpuz peynir gibi hafif besinlerle öğün geçiştirmekken, kış çok daha fazla ve düzensiz yemektir. Çok fazla yazdan bahsettik artık konumuza dönelim:) 

Soğuk kış akşamlarında ya da yağmurlu bir cumartesi öğlesinde canımız dışarı çıkmak istemediğinde yorganın altına girip bir film açarız bazen ve genelde o filme abur cubur gibi sağlıksız atıştırmalıklar eşlik eder.

Taa ki yaz uzaktan görünüp bu kilolar nasıl gidecek endişesi kapımızı sarana kadar... Peki bu endişeye kapılmamak için neler yapmalı, neler yapmamalı?

1-Beslenme düzeninde radikal değişiklikler yapma

Yazları daha az besin tüketip daha az kalori aldığında kilo verirsin. Ancak bu süreçte vücudun az kalori almana alıştığı için, kış geldiğinde normal yemek düzenine geçmiş olman bile kilo almana sebep olur. Bunu engellemenin yolu yaz ve kış mevsimindeki beslenme düzenin arasında çok büyük farklar olmaması!   

2-Kahvaltı yap


3-Ana ve ara öğünlerin düzenli olsun


5-Düzenli uyku da olmazsa olmaz


6-Hareket et


Bu Kategoriden Diğer Yazılar

İlgini Çekebilir