Diyetkolik Diyetisyenim 16.02.2018    2 dakikada okunur
7

Online Diyetisyen

Diyetisyene en çok ihtiyaç duyduğun anda kendini yalnız ve çaresiz hissediyorsan, diyetisyen randevusu için zaman yaratmakta zorlanıyorsan ihtiyacın olan tek şey online diyetisyenlik hizmeti demektir!

Sonu başarısızlıkla biten pek çok diyet hikayesinin ana teması şudur: Başlarda her şey yolundadır. Ancak ani gelişen bir program değişikliği ya da diyet listesindeki yemeklere ulaşmanın mümkün olmadığı bir yer yüzünden diyet yapan kişi ne yapacağını bilemeyip diyetini bozar. Ve diyetini bozmanın getirdiği motivasyon kaybı diyetin sonunu hazırlar. Ancak bu hikayeyi değiştirmek günümüzde çok kolay.

Online diyetisyen hangi noktalarda hayatını kolaylaştırır?
1-Online diyetisyen diyet sürecin boyunca sana destek olan, hatalarını telafi etmen için yol gösteren bir arkadaştır aslında. Online diyetisyenle çalıştığın zaman, örneğin akşam arkadaşlarınla bir organizasyon yapacaksan öncesinde bunu diyetisyenine bildirdiğinde seni yönlendirir ve kaçamak yapacaksan bunu sonraki günlerde nasıl telafi edebileceğin hakkında sana bilgi verir.

2-Yoğun hayat temposunda bazen çok kısa işlere bile vakit bulmakta zorlanırsın. Hele de her hafta düzenli olarak diyetisyen randevusu almak külfet gibi gelebilir. Oysa online diyetisyenle çalıştığında özel bir zaman yaratmak için çabalaman gerekmez. Ne zaman istersen online diyetisyeninden yardım alabilir, aklına takılanları sorabilirsin.

3-Online diyetisyen sadece sen ona sorular sorduğunda ya da yardım istediğinde devreye girmez. Hazırladığı diyet listesine senin ne kadar uyduğunu, nasıl kaçamaklar yaptığını izler ve bunlara göre diyet listeni günceller. Sana uyarılarda bulunur, bildirimler gönderir.

4-Diyet yaparken belki de yaşadığın en büyük sorun motivasyon konusunda olur. Bu süreçte motivasyon kaybına sebep olan pek çok şeyle karşılaşırsın ve destek görmeden hedefine ulaşman oldukça zordur. Diyeti bozmak ve sonra yeniden başlamak sonsuz bir döngü gibi olur. Online diyetisyen bu döngüyü kırmanda sana yardımcı olur. Motivasyona her ihtiyacın olduğunda sana destek verir ve yol arkadaşlığı yapar.

Diyetkolik’in Online Diyetisyenleriyle Hedefine Ulaş
Online diyetisyeninle birlikte hedefine giden yolda sağlıklı adımlarla ilerlemek istiyorsan Diyetkolik tam sana göre!

Diyetkolik’in online diyetisyenleri senin kişisel özelliklerini, beslenme ve öğün alışkanlıklarını öğrenir, bunları analiz eder ve bu bilgiler ışığında sana özel bir diyet listesi hazırlar. Bu, sabit ve sıkıcı bir diyet listesi değildir. Diyetini sürdürebilmen için alternatifli menü seçeneklerin olur ve böylece listendeki yemeklere ulaşmakta güçlük yaşamazsın.

Online diyetisyenin gelişimin hakkında günlük ve haftalık değerlendirmelerde ve geri bildirimlerde bulunur, diyeti nasıl sürdürmen gerektiğine dair seni yönlendirir. Sürekli bir kontrol ve takip mekanizması işlediği için kendini yalnız hissetmez ve böylece motivasyonunu kaybetmezsin.

Diyetkolikle online diyetisyenine kavuşmak için hemen tıkla

Bu Kategoriden Diğer Yazılar

İlgini Çekebilir