Diyetkolik Diyetisyenim 09.08.2017    1 dakikada okunur
0

Sıcaklara değil motivasyonuna odaklan!

Bugün senin günün:)

Aklına her ne koyduysan artık erteleme. Bunu nasıl yapacağım dersen erteleme alışkanlığını yenmek için 4 ipucumuza göz at!

Kendini rahatlat:  Yapman gereken işi düşünmek sana sıkıntı veriyorsa, işe başlamadan önce rahatlatıcı bir aktivite yapabilirsin. Üstelik bu aktiviteler seni ruhen besleyerek, daha sağlıklı düşünmeni de sağlayacaktır. 

İşinin bölünmeyeceği zaman dilimini seç: Sana zor gelen işleri günün en sakin saatlerinde yapmaya özen göster.  Böylece hem kesintiye uğramadan işlerini halledersin, hem de daha iyi odaklanırsın.  

Liste yap ve bölümlere ayır:  Bir yapılacaklar listesi hazırlarsan, işleri bölümlere ayırabilir ve her gün bir işi tamamlayarak ilerleyebilirsin. Böylelikle endişe duyduğun konuları aşamalar halinde tamamlamış olursun. Tıpkı yapılacaklar listesi gibi, tamamladığın işlerin listesini de yapabilirsin. Ne kadar yol kat ettiğini gördükçe çalışma azmin daha da artacaktır. 

Bittiğinde, başardığında hissedeceğin rahatlığı düşün: Pozitif düşünce her şeyin anahtarıdır! Ertelemeye kendini ikna etmeden önce işini tamamladığında yaşayacağın iç huzuru düşün. 

Bu Kategoriden Diğer Yazılar

İlgini Çekebilir