Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 08.08.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Belleği güçlendiren tüyolar

Önemli işlerini hatırlatmakta son günlerde daha fazla zorluk çekiyorsan hafızana biraz destek olmak iyi gelebilir. Bunun için çözüm tabii ki yine doğada.

Belleği güçlendiren tüyolar
  • Sen fark etmeden kan değerlerin düşmüş ya da yükselmiş olabilir. Aslında bunu anlamak için vücudunu iyice tanıyıp ona kulak vermelisin. Yemek yedikten sonra kan şekerinin yükseldiğini ya da yorulunca tansiyonunun düştüğünü hissediyorsan hemen bir uzmandan yardım almalısın. Bunun yanı sıra hafıza için çok önemli olan B12 değerlerine de düzenli aralıklarla baktırmalısın.
  • Şehir hayatının getirdiği stres, hafızanı kemiren en önemli unsurlardan biri. Kendini sakinleştirip, otokontrolü sağlarsan bu hasarı en aza indirebilirsin.
  • Alkol de bellek için olumsuz bir toksik maddedir. Beyin ve sinir sistemine son derece kötü etki yapan alkolden uzak durmanda fayda var.
  • Daima aktif ol. Burada bahsettiğimiz sadece spordan ibaret değil. Sürekli düşünme, okuma bunun yanı sıra bedenen hareketli olma, zihnini sürekli hareket halinde tutacağından hafızanı da olumlu yönde etkiler.
  • Enerjini düşürme. Her şey üst üste gelip seni ruhen yorsa da geçireceğin hafif bir depresyon bile belleğine zarar verecektir. Buna yol açmamak için kendini rahatlatacak aktivitelere yönelebilirsin.
  • Eğer hafızanın eskisi kadar güçlü olmadığını hissediyorsan kullandığın takviyelere ve ilaçlara bir göz at. Mide koruyuculardan, antidepresanlara kadar birçok ilaç aslında belleğine şaşırtıcı şekilde etki ediyor.
facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan