Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 29.07.2021 3 dakikada okunur
yorumlar
10
kaydet

Birlikte 21 günlük bir programa başlıyoruz!

Bir şeyleri alışkanlık haline getirmek için 21 günün iyi bir süre olduğunu hepimiz mutlaka duyduk. Peki birlikte bir challange kulağa nasıl geliyor? Haydi sizin için hazırladığımız egzersizlerle kendinize vakit ayırmaya başlayın!

Birlikte 21 günlük bir programa başlıyoruz!

Başarılı insanlar, bu başarıyı doğuran davranışları tutarlı bir şekilde gerçekleştirerek hedeflerine ulaşırlar. İyi yemek yemekten sorumlu harcamalara, üstlenilen görevi yerine getirmekten  yeni bir dil öğrenmeye ve ötesine kadar her şey, bu tür davranışları günlük hayatımızın bir parçası haline getirmeye bağlıdır. Ne kadar iyoğun bir gün geçirmiş olursanız olun kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir programa başlamaya ne dersiniz? Her gün kendinize ayırdığınız 10-15 dakikayla daha fit ve daha zinde bir versiyonunuzla tanışabilirsiniz.

21 Gün Programı Nedir?

İnsanların yeni bir alışkanlık oluşturmasının 21-28 gün sürdüğü tahmin ediliyor. Dolayısıyla sıklıkla karşımıza çıkan 21 günlük programlarda esas amaç, uzun soluklu alışkanlıklar kazanmak. Düzenli su içmek, sağlıklı beslenmek, sabahları erken kalkmak, kitap okumak gibi alışkanlıkları kısa sürede kazanmana yardımcı olan 21 günlük programlar, temelde günlük hayat rutini oluşturmaya dayanıyor.

Örneğin,  21 Günlük Egzersiz Görevi, yeni bir sağlıklı alışkanlık oluşturmak için 21 gün boyunca vücudu her gün belirli bir süre (15 dakika, 30 dakika, 40 dakika gibi) hareket ettirerek fiziksel sağlığı bir öncelik haline getirmeyi hedefliyor. Bizim hedefimiz de tam olarak bu!

21 Günde Daha Fit Bir Görünüm

Sen de belirli egzersizleri 21 gün boyunca yaparak daha fit bir görünüm için ilk adımı atabilirsin. Buna ilk adım diyoruz çünkü 21 gün boyunca yapılan egzersizler senin tamamen fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanı sağlamıyor. Bu programlar, spor ve egzersizleri günlük hayatına katmanı kolaylaştırıyor. Dolayısıyla sağlıklı ve fit bir görünümün yolu, günde 15 dakika dahi olsa düzenli egzersizden geçiyor.

Güçlü Karın Kaslarına Merhaba De!

Kısa süreli fakat yoğun egzersizlerle sen de karın kaslarını geliştirebilirsin. İşte bugünden başlayarak 21 gün boyunca her gün sana tarif edeceğimiz bu egzersizleri uygula! 21 günün sonunda egzersiz yapmak için kendine vakit ayırabildiğini görecek ve bundan sonra sporu hayatına daha çok dahil edebileceksin. Senin için hazırladığımız otuzar saniyelik hareketlerle abdominal kaslarını güçlendirebilirsin. Her hareketi 30 saniye boyunca sürekli yapmalı ve hareketler arasında 10 saniye dinlenmelisin. 

  1. Sırt üstü yere uzan, bacaklarını düz bir şekilde yukarı kaldır. İki elini bacaklarının arkasından birleştirmeyi dene ve bacaklarını tekrar yere uzat.
  2. Bacaklarını 90 derece yukarı kaldır. Ellerini kalçanın altına koy ve bacaklarını yukarı iterek kalçanı yerden kaldır.
  3. Şınav pozisyonu al, sağ bacağını sağa, sol bacağını sola doğru 45 derecelik açıyla çek, yan karın kaslarını sıkıştır ve başlangıç pozisyonuna dön.
  4. Yine şınav pozisyonunda, bu kez bacaklarını karnına doğru çek ve geri uzat. Hareketi olabildiğince hızlı yapmaya çalış.
  5. Yere otur, bacaklarını dizlerden bük. Sırtını dik tutarak hafif geriye yatır. Bu gergin şekli bozmadan kollarını da kullanarak sağa ve sola dön, dönüşlerde yan karın kaslarını sıkıştır.
  6. Şınav pozisyonu al, üst bedenini sabit tut ve alt bedenini, belini kullanarak sağa sola çevir.
  7. Yere otur, vücudunu gergin bir V şeklinde tut ve 30 saniye bekle.
facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
 Semiha

Semiha tek yapmak sıkıcı oluyo diyet arkadaşımiz olsa yada sayfanızda chat gibi bir şey olsa diyet yapanlar birbirine destek verse hiç fena olmaz

11.08.2021
Yanıtla
Nilu Lilas

Nilu Lilas Aynen keske wattsap grubu kursak bende 14 kilom var verilecek acil nolur

13.08.2021
Yanıtla
Васпия Гаджиева

Васпия Гаджиева evet whatsap grubu kuralım

13.08.2021
Yanıtla
Fatma Nur Kisa

Fatma Nur Kisa ben tam bilmiyorum da burayi yapmak istiyorum takım gibi birşey olustursak daha iyi olur yapmak isteyenlerle birleşelim bence

13.08.2021
Yanıtla
Akin Us

Akin Us Grup kuruldu ise beni de ekler misiniz? Ne zaman başlayacağız?

14.08.2021
Yanıtla
Neşe Altay Özmerdivenli

Neşe Altay Özmerdivenli Burada beraber yapalım motıve ederiz

23.08.2021
Yanıtla
Burcu Güla Elgohary

Burcu Güla Elgohary Bende katılmak istiyorum

28.08.2021
Yanıtla
Tugba Koçak

Tugba Koçak Harika!

25.09.2021
Yanıtla
Zuhal Şen

Zuhal Şen Jkkı pğğpışllkopoııııoğğllm nökkop

02.07.2022
Yanıtla
Suzan Balkaya

Suzan Balkaya Bende varım

22.11.2022
Yanıtla