Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 31.10.2022 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Daha sağlıklı bir cilt için 7 alışkanlık!

Aynaya baktığınızda parlayan bir ciltle karşılaşmak istiyorsanız küçük önerilerimize göz atabilirsiniz.

Daha sağlıklı bir cilt için 7 alışkanlık!

Cildinizde ışıltı elde etmek için geleceğe ya da geçmişe değil şimdiye odaklanın. 

Özellikle covid salgınından sonra farkındalık, stresi azaltmanın ve mutluluğa odaklanmanın bir alternatifi olarak yerini aldı. Bu sadece stres yönetimi için değil cilt sağlığınız için de önemli.

Dermatolog Amy Wechsler, stresi güzellik hırsızı olarak tanımlıyor.  Yüksek stres seviyeleri sebebiyle birçok genç sivilcelerden muzdarip durumda. Yapılan araştırmalar da bu durumu kanıtlar nitelikte. Dahası ise zaten cilt rahatsızlığı bulunanlar stres belirtilerini kontrol etmekte daha çok zorlanıyor.

Stres, üstesinden gelmesi zor bir canavar hissi yaratabilir. Ancak günük düzenli uygulayacağınız bazı stratejiler bununla başa çıkmanıza yardımcı olabilir. 

İşte gün içinde uygulayabileceğiniz o 7 teknik!

  • Nefes alışınızı takip edin.

Hararetli konuşmanın ortasında 4-7-8 nefes tekniğini uygulayın. Nefes alırken 4’ e kadar sayın, 7’ye kadar nefesinizi tutun ve 8’ e kadar nefesi yavaşça verin. İşte bu kadar basit. 

  • Mola verin.

Herkesin bazen molaya ihtiyacı olabilir. Duraklayın ve derin nefesler alın. İçinizden 10’a kadar sayın. Bu bakış açısı konuşma sırasındaki enerjinizi değiştirecek.

  • Yatmadan önce meditasyon yapın.

Bu sizin sevdiğiniz herhangi bir şeyden oluşabilir. Çeşitli mindfulness tekniklerini deneyebilirsiniz.

  • Şimdinin farkına varın.

Köpeğinizle yürüyüşe çıkın veya sıcak duş alın. O an yaptığınız şeyin farkında olun. Kendinize daima ‘Şu an buradayım’ diye söyleyin.

  • Egzersizi bilinçli yapın.

Oturmaya kıyasla aktivite sırasında olumsuz duygularınız azalır. Yürüyüş ya da koşuya gittiğinizde tam olarak meşgul olun. Hoş olmayan tüm hisleri arkanızda bırakın.

  • Her gün 10 dakika sessiz kalın.

Rahat ve sessiz bir yerde kendinize 10 dakika ayırın. Tüm koşuşturmaları durdurup hareketsiz kalın. Her gün yaptığınızda ferahlığı ve eski rutindeki kırılmaları hissedeceksiniz. Yeni çözümler ve yeni olasılıklar için açılan bir kapı olabilir. 

  • Her yere yetişmeye çalışmayın.

Görevden göreve koşmanıza gerek yok. Diğerine geçmeden önce bir şeyi ortadan tamamen kaldırın. Web uygulamaları gibi düşünün, bildirimleri kapatın ve e posta ekranını küçültün.

Daha sağlıklı bir cilt için ''Cildinize ne kadar iyi bakıyorsunuz?''başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.
 
facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan