Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 12.05.2020 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Değerinizi daha iyi anladık; Hemşireler gününüz kutlu olsun!

Başımıza gelen her olayla bir şeyleri görme fırsatı yakalıyoruz tıpkı son zamanlarda hemşirelerimizin değerini bir kez daha gördüğümüz gibi. Hemşireler gününüz kutlu olsun.

Değerinizi daha iyi anladık; Hemşireler gününüz kutlu olsun!

Daha önce deneyimlemediğimiz ve bizi oldukça zorlayan bir dönemin içerisindeyiz hala. Tablo günden güne iyileşiyor olsa da hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesin. Bu sefer sadece evimizin içinde yaşadığımız bir sorun değil bu, arkadaşımızın hayatıyla ilgili bizi çok da ilgilendirmeyen ama anlattığı için dinlediğimiz bir sorun da değil. Hatta haberlerde bizden çok uzakta yaşanan ama bizim başımızda olmadığı için duyarsız kaldığımız bir sorun da değil. Hepimizi tehdit eden ve bütün dünyanın aynı anda burun buruna kaldığı neredeyse hayatı durduran bir sorun. Evet, hayat durdu bir anlamda ama ilerledi de aynı zamanda. Birçoğumuz için evin içerisinde aktı zaman, akmaya da devam ediyor. Ya evin dışında çalışmaya devam edenlerimiz? Bizler evin içerisinde sıkıldığımız için zorlandığımızı düşünürken, dışarıda bizim için savaş verenlerimiz?

Bugün hemşireler günü

Bazı şeyleri göz ardı etme konusunda çok başarılı olabiliyoruz. Bizim için yapılan şeyleri mesela, yok sayabiliyoruz. Yürüdüğümüz yolda bizi kötü etkileyen herkesi hatırlıyoruz da iyiliği dokunan insanlar konusunda nankör davranabiliyoruz biraz. Bazen değerli olana hak ettiği değeri vermiyoruz. Bu sürecin bizden bir sürü şey eksilttiği ve hayatımızı kötü etkilediği doğru ama bu noktada farkındalığımızı arttırdığı da kesin.

Bir doktorun emeği ve hayatımızı kurtarma gücüne sahip olduğu es geçilemez, en ufak bir sağlık sorununda ilk onlara koşuyoruz. Bu yüzden her birimiz doktorlarımıza yaşam boyu minnettarız. Peki ya diğer sağlık çalışanlarımız? Hemşirelerimiz mesela, uzun zamandır unutmuştuk onları. Aslında ne kadar önemli olduklarını bilsek de bunu onlara hissettirme konusunda eksik kalıyorduk hep. Oysa biz bu süreci evimizde sevdiklerimizle geçirirken, onlar en gencinden en yaşlısına sabahtan akşama kadar tehlikenin karşısında duran ve bizim için savaşan insanların başında geldiler. Bazıları acil koridorlarında enfekte olan hastaları teşhis ederken enfekte oldular, bazıları ailelerinden hiç olmadıkları kadar uzak kaldılar. Maskelerin yüzlerinde bıraktığı izden şikayetçi olmadılar ama çok yoruldukları da her hallerinden belli oldu.

Teşekkürlerin en büyüğü onlara

İşte bugün hepimizin gözünde canlanan parmağı burnunda, başında keple poz veren ‘şşş’ fotoğrafının temsilcilerinin günü. Bugün hastanelerde bizim için kendi sağlıklarını tehlikeye atan ve teşekkürün en büyüğünü hak eden hemşirelerin günü! Ne kadar yorulursak yorulalım, düşsek de engellere takılsak da bizi destekleyen ve bizi takdir eden birilerini gördüğümüzde kalkmak için bir sebep buluyoruz. İşte bugün hemşirelerimize verdiğimiz desteği hissettirmenin günü. Hemşirelerimize ve diğer bütün sağlık çalışanlarımıza sonsuz teşekkürler. Hemşireler gününüz kutlu olsun!

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan