Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 02.03.2017 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Diyet pazartesi değil alışverişle başlar, nasıl mı?

Diyet tatsız tuzsuz beslenmek değildir aslında, diyet listeni hafta sonunda gözden geçirip hem gözüne hem midene hitap edecek doğru besinleri almak başarmanın yarısıdır! Peki diyet alıverişi nasıl olmalı?

Diyet pazartesi değil alışverişle başlar, nasıl mı?

Sağlıklı beslenme, evde veya iş yerinde sağlıklı besinler bulundurmayı gerektirir. Market alışverişinizi gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Market Alışverişi Listesi Market alışverişine gittiğinizde ne alacağınızı şaşırıyor ve gereksiz birçok besinle mi eve dönüyorsunuz?

İşte sağlıklı beslenmek için sağlıklı alışveriş yapmanın ipuçları:

  • İlk olarak, bir alışveriş listesi hazırlayın. Önceden liste hazırlamak hem gereksiz harcama yapmanıza, hem de bol kalorili besinler almanıza engel olur.  
  • Paketlenmiş ürünler almak yerine taze sebze ve meyveleri tercih edin.  
  • Doğal besinlerde katkı maddesi az olduğundan, “İçindekiler” listesi sade olacaktır. İçindekiler bölümü fazla dolu olan besinler seçmeyin.  
  • Her alışverişte aynı besinleri satın alırsanız, hem istediğiniz değişimler gerçekleşmez, hem de besin çeşitliliğini sağlayamazsınız. Zaman zaman aynı besin grubundan farklı seçenekler tercih edin. 
  • Fazla yağlı ve fazla tuzlu besinlerin sağlıklı olmadıkları konusunda hemfikiriz. Öyleyse, yağ ve tuz oranı azaltılmış diyet yiyecekler satın almaya özen gösterin.  
  • Aldığınız besinleri tanıyın: Etiket bilgilerini, üretim ile son kullanma tarihlerini ve besin içeriği bölümünü mutlaka okuyun. Birbirine benzer olan gıdaları kıyaslayın ve en besleyici olanını sepetinize atın.  
  • Yapılan çalışmalar, alışveriş sepeti kullanmanın sebze-meyve alışverişini azaltıp, abur cubur satın alma miktarını artırdığını göstermiştir. Bu nedenle alışveriş sepeti yerine market arabası kullanmayı tercih edin.
  • Market Alışverişi Tok Karına Yapılmalı Son olarak, alışveriş yaparken aç olmamaya özen gösterin. Açken alışverişe gitmenin yapılan alışveriş miktarını arttırdığını ve sepeti sağlıksız yiyecekler ile doldurmaya neden olduğunu unutmayın.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan