Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 14.11.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Doğru Tartılıyor Musun?

Diyet sürecinin en heyecanlı anı kuşkusuz tartıya çıkılan andır. Bütün çabamız o tartıdan mutlu inmek için değil midir zaten? Acaba bu derece önemsediğimiz tartılma işini doğru yapıyor muyuz?

Doğru Tartılıyor Musun?

“Acaba bu sefer kilo verebildim mi?”, “Yağdan mı kilo verdim, yoksa kastan mı?” gibi içimizi kemiren bir sürü soruyla tartıya çıktık… Peki ama doğru şekilde tartılıyor muyuz? Eğer bir şeyleri yanlış yapıyorsak, gördüğümüz sonuçlar çelişkili ve kafa karıştırıcı olabilir.

Diyet sürecinde bazen her gün, bazen günde iki-üç kez tartıya çıkılır. Sürekli olarak tartıda farklı sonuçlar görmekten dolayı kafa karışıklığı yaşanır. Öncelikle ilk tavsiyemiz şu: Sabah aç karınla tartılmaya özen göster. Tartıda gördüğün sonuçları kıyaslayacaksan, sabah tartıldığında gördüğün sonuçları birbiriyle kıyasla. Çünkü günün başında ve sonunda 1-1.5 kilo fark görmen muhtemel.

En doğru tartı sonucu için haftanın belirli bir günü, aynı saatte, aç karınla ve mümkünse aynı kıyafetlerle tartılmaya özen göster. Bu şekilde kilonun değişim seyrini doğru bir şekilde izleyebileceksin.

Tartıdan mutlu inmen dileğiyle!

Ayrıca akıllı bir tartın olsun istiyorsan Diyetkolik ekibinin geliştirdiği Scala'ya göz atabilirsin.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan