Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 06.01.2017 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Egzersizle maksimum kaloriyi nasıl yakarsın?

Egzersizle maksimum kaloriyi nasıl yakarsın?

Antrenman yaparken egzersizlerini çeşitlendirmek her zaman işe yarar. Bu hem sürekli aynı hareketleri yapıp antrenmandan sıkılmanı engeller hem de vücudunu şaşırtarak istediğin sonuca ulaşmanı hızlandırır. Peki kalori yakımını da sağlayan 4 farklı egzersiz türü hangileridir?

Jump Ropes

Boksörler ve atletler tarafından uygulanan bu hareket, tüm bedenini çalıştırır ve koordinasyonunu artırır.  Tek ayak üstünde zıplayarak, çapraz yaparak veya daha da yükseğe zıplayarak hareketin zorluk derecesini ayarlamak da mümkün. Rutin bir egzersiz olarak yapıldığında; ip atlama çalışması ile 30 dakikada yaklaşık 400 kalori yakılabilir.

Weight Training

Herhangi bir türde ağırlık kaldırma çalışması, metabolizmayı hızlandırır ve kalori yakar. Dahası, kas yapımını artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Yarım saatte yaklaşık 200 kalori kadar yakmayı sağlar. Bu, az gibi görünebilir ama asıl kalori yakımı egzersizden sonra olur.

HIIT egzersizleri

Yağ yakımı ve kas oluşumunu sağlar. Genel olarak 2 setlik ve 40 dakikalık bir HIIT egzersizi, beden ölçüsü ve kiloya da bağlı olarak 300 ila 500 arası kalori yakımı sağlar. HIIT egzersizleri için bu linklere göz atabilirsin: 1- HIIT Nedir? Örnek set  2- Merdiven HIIT Seti 3- İleri seviye HIIT seti  

Bulgarian Bag

Bu yöntem, kas yapımı ve metabolizmanı geliştirme-dengelemede etkili bir harekettir. Çantanın çok yönlü kullanımı sayesinde bölgesel antrenman çalışmalarını rahatlıkla yapılabilir. Eklenen ağırlıklarla birlikte yarım saatlik yüksek yoğunluklu çalışmayla tek seferde 500 kalori yakmak da mümkün. Yalnız omuzdan yapılan hareketleri bir profesyonel gözetiminde yapmakta fayda var.  

facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Bu Kategoriden Diğer Yazılar

İlgini Çekebilir