Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 17.09.2015 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

En trend fitness egzersizleri: Dövüş ve savunma sporları

En trend fitness egzersizleri: Dövüş ve savunma sporları

Günlük yaşamdaki yoğun tempo ve strese bağlı olarak, pek çok kişi artık kendini daha canlı ve zinde hissetmek için alternatif yollara başvuruyor. Son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemlerin arasında ise dövüş ve savunma sporları var.

Sen de biraz adrenaline ne dersin? Canlanmaya ihtiyacın varsa, bu sporlardan birini deneyebilirsin.


Aerobox
Aerobox, standart bokstan daha fazlasıdır. Boks egzersizlerinin ağırlıklarla ve diğer kondisyon çalışmalarıyla bir arada yapılması şeklinde tanımlanır ve her hareketin kendine özgü taktikleri bulunur.


Taebo
Forma girmek istiyorsan taebo yapabilirsin. Motive eden ve dinamik bir program olarak bilinen taebo, müzikle beraber uygulanır ve bir koreografiye bağlı kalmadan yapılan dövüş tekniklerini içerir. Eğer evde uygulamak istersen, birçok Taebo DVD seti de bulabilirsin.


Kick-box
Korunmaamaçlı kullanmanın yanı sıra, kilo vermek ve ideal vücut görünümüne sahip olmak için uygulayabilirsin. Kick-box’ta hem boksörlerin güçlü yumrukları nasıl attığını hem de tekvandocuların kontrollü tekme atma yöntemlerini öğrenir, aynı zamanda zihnini boşaltır ve özgüven kazanırsın.


Aikido
Dövüş sporu olmasının yanı sıra, aynı zamanda felsefi bir tarafı olan ve ruhsal gelişime katkıda bulunan bir spordur. Aikido ile zihnini ve vücudunu aynı anda kullanmayı öğrenirsin.


Self-defence
Strateji, planlama, irade, zamanlama ve gücü doğru kullanma her mücadelenin vazgeçilmez unsurudur. Self-defence yalnızca fiziksel anlamda kendini korumayı değil, aynı zamanda strateji belirlemeyi, doğru yürümeyi ve doğru bir duruş sergilemeyi de öğretir.


Piloxing
Pilates ve boksun birleşiminden oluşan ve sadece 30 dakika süren piloxing, bol kalori harcayarak sıkı bir vücuda sahip olmanı sağlar. Piloxing, özel bir müzik ritmi ile yapılır ve sonunda maksimum direnç sağlayarak yaklaşık 1000 kalorinin yakmanı sağlar.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan