Baslangic kg 99.5 ve hedef 80KG, Ölümcül bir diyet mi? (2)

14.12.2015 1
A*** Y******

Selamlar herkese,

Bugun 40 gun gecti...

Kilo: 88.7

Bel cevresi: 104 cm :(

Body fat(Yag): 17,6, Body Water(Su) 56.6 , Body Mass(Kas): 43.1

Ayak bilegim yeni iyilesti, yaklasik 3 hafta spor yapamadigimdan dolayi bel cevresi ayni kaldi galiba.

Sporsuz yapilan diyet kas kaybiyla sonuclaniyor, bu cok net. Vucudunuzda ki yag oranini pamuk olarak farzedin, kas oranini ise demir. Vucudunuzda ki bu yaglar (pamuk) tembeldir, pek bir ise yaramaz, kaslar (Demir) ise isci gibidir, her gun enerjiye ihtiyac duyarlar, yani ne kadar cok demir biriktirirseniz gunluk aldiginiz enerjinin yakimina yardim eder. Vucudunuzda ki pamuk bicimsiz gorunurken demir sekil itibari ilede hos durur ve sizi saglikli tutar.

Spor yapmadan sadece diyet ile 1 haftada 2 kg verdiginizi dusunun, bunun buyuk kismini kaslardan kaybedersiniz cunku spor yapmiyorsunuz. Bu 2kglik kaybin 1.5 kgsini demirden 0.5 kg`sini pamuktan kaybedersiniz(Sadece ornek olarak), ancak 1.5 kg demirin kapladigi alan ile 0.5kg pamugun kapladigi alan ayni degildir. Evet incelirsiniz ama sagliksiz ve az bir incelme olur. Eger spor yapip 2kg nin tamamini pamuktan kaybetseydiniz, vucudunuzdaki incelme gozle gorulur oranda cok daha fazla olurdu ayrica kas kaybetmediginizden kaslariniz enerji harcamaya devam ederdi. Hatta kas bile kazanabilirdiniz.

Yani demek istedigim spor yapin, dedigim gibi hizla sporsuz diyetle kg versenizde demirden kaybetmenin hicbir anlami yok, pamuk kaybedin vucudunuzdan daha fazla hacim kaybetmis olun, demir kazanin, vucudunuz daha sekilli gorunsun.

Biraz karmasik oldu yazi galiba ama umarim faydali olur, ornek vererek anlatmak istedim. Bende bir an once spora geri donup mekik ile bel cevrmdeki pamuklari atmaliyim, ayrica bel cevresine birazda demir biriktirebilirsem ilerde diyeti birakinca alinan kalorileri yakacak iscilerim olur. :)

Bu arada hedefime ulasmama 6.1kg kaldi.

basarilar herkese

14.12.2015 2
A**** Y****

Pardon suan ki kg 86.1, yukarida yanlis yazmisim ;)

21.12.2015 3
A****** Y**

Herkese Selamlar,

Bugun 48. gunum.

Bugun 40 gun gecti...

Kilo: 84.5 kg

Maalesef Bel cevresi: 104 cm :(

Body fat(Yag): 16.9 Body Water(Su) 57.1 , Body Mass(Kas): 43.5

Maalesef spora halen daha baslayamadim ve bu hafta cok kas kaybiyla gecti, kollarim, bacaklar ve boynum asiri inceldi, ilk ay spor yaparak sisirmistim, bir haftada gittiler :(

Hedefimi 79KG`a yukselttim. bu durumda sona gelmeye 5.5kg kaldi...

Bu arada bu forumda kimse yok galiba, cok sessiz, henuz tek bir cevap bile gelmedi... :)

07.03.2016 4
s******* k****

yazdıklarının tamamını okudum. azim dolu :) şu coca cola yerine tatlı ihtiyacın için organik bal veya polen tüketmeni tavsiye ederim. bende 100 kilo ile başladım. daha 1 haftamdayım. senin kadar sıkı bir diyetin içerisine daha girmedim ancak spor salonu sauna vs diyip zayıflayacağıma inaniyorum. :) o 80 nin gelmesini bende çok istiyorum.

29.07.2016 5
m******* y**

tamamını okudum tebrikler. gerçekten forumda az kişi var

Cevap yazmak için giriş yap veya kayıt ol.