destek lütfen

07.07.2015 1
Z*** K******

motivasyonumu arttırmak için destek rica ediyorum.

09.07.2015 2
F***** S*** O***

başarılar diliyorum sevgili Zeynep..

09.08.2015 3
O** İ**

Bu videolar yardımcı olabilir. Bana çok yardım ediyorlar. https://www.youtube.com/watch?v=g-jwWYX7Jlo https://www.youtube.com/watch?v=wzhzkKccBi8 https://www.youtube.com/watch?v=ZOy0YgUDwDg

21.08.2015 4
M******* K*******

Motivasyonu sağlamak kilo vermenin %50 si değil 75'i bence. Ama pek de kolay olmuyor bu tabi.

Ben genelde kilo veren kişileri araştırıyorum. Önceden ve kilo verdikten sonra nasıl göründüklerine bakıyorum ve her şeyin ne kadar değişitiğini görüyorum. Giydikleri yakışıyor, daha güzel görünüyorlar ve her şeyden önemlisi çok daha mutlular.

İlk olarak beynine, bundan böyle tatlı, çikolatalı, yağlı, hamur işi gibi zararlı maddeleri yiyemeyeceğini kabul ettirmelisin. Beynin sana değil sen beynine hükmet. Sağlıklı şeyler yediğinde bedenindeki huzuru düşün. Kilo aldırıcı zararlı bir şeyler yeseydin şu anda ne kadar da acı çekiyor olurdun değil mi? Pişmanlık, kendine olan güvenin hepsi yerle bir.. Olacakları düşün ve yanlış bir şeyler yapmaktan vaz geç.

Mesela genelde herkes her gün tartılmayın der ama ben her gün sabahları tartılırım. Kilo aldığımı görünce kendime kızarım ve daha fazla gayret ederim o kiloya tekrar dönmeye.

Son olarak da diyetkolik'deki diyet listesine her gün ne yediğini ekle. Bir zaman sonra o listenin dışına çıkmak zeni gerçekten zorlayacak..

Ben bu saydıklarım sayesinde Mart ayından bu yana tam 10 kilo verdim. 10 kilo daha vermem gerekiyor. Bu da sene sonunu bulacak..

Sağlıklı kilo vermeler.. :)

Mihrimah

Cevap yazmak için giriş yap veya kayıt ol.