Diyet ve Sağlıklı Beslenme
11/09/2015 1
y****** d*******

Sağlıklı Beslenme Artık Kapınızda

Gurmefit ihtiyacınız ve damak tadınıza Uygun farklı menü seçenekleri ile yanınızda. Gurmefit sadece yemek siparişi vereceğiniz bir site değil. Siz istediğiniz menüyü istediğiniz gün istediğiniz öğün sayısı, istediğiniz tarihe, istediğiniz saate ve adrese gönderim yapmakta.

http://www.gurmefit.com/

Sağlıklı Beslenme

Adına sıkça duyduğumuz sağlıklı beslenme, aslında hem herkesin bildiği, hem de tam olarak ifade edemediği bir kavram. Kısaca ifade etmek gerekirse, yüksek besin değerine sahip, günlük olarak vücudun alması gereken protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineralleri içeren gıdaların sağlığı korumak için dengeli olarak tüketilmesine dengeli beslenme diyoruz.

Her yaş grubundan insanın dikkat etmesi gereken dengeli beslenme, başta beyin, kalp olmak üzere tüm organların görevini eksiksiz yerine getirebilmesi, bedenin kuvvetli ve sağlıklı olması için büyük önem taşımaktadır.

Sağlıklı ve dengeli beslenme için atılacak ilk adım, beslenme alışkanlıklarının yeniden düzenlenmesidir. Kaç öğün yiyorsunuz, öğünlerde ne tüketiyorsunuz, sağlıksız olabilecek gıdaları ne kadar tüketiyorsunuz gibi soruların cevabını bulun. Vücudunuzun ne kadar kaloriye ihtiyacı olduğunu tespit edin, bol su tüketin, öğünleri küçültüp öğün sayısını artırın, günün en önemli öğünü kahvaltıdır; sakın atlamayın. Ve son olarak, yemekleri yavaş, iyice çiğneyerek tüketin.

Böylece sağlıklı beslenmeye, dolayısıyla sağlıklı bir hayata başlamanın ilk adımlarını atmış olacaksınız.

26/09/2015 2
a** b**

marketlerde satilan parcacikli meyveli yogurtlar var 500 gr olanlar kac kalori onlar ve zayiflarken diyetimi onunla yapan olur mu yemek yerine onu yesem mesela?

Cevap yazmak için giriş yap veya kayıt ol.

Caferağa Mh. Sivastopol Sk. No:12 34710 Moda Kadıköy / İstanbul T. 0850 33 34938
Diyetkolik.com Logo