Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Hangi Baharatlar Zayıflatır?
Ece Eser 03.01.2014 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Hangi Baharatlar Zayıflatır?

Zayıflamanıza destek olacak baharatlar hangileri?

Zayıflatan Baharatlar

Tıpta önemli yere sahip Oxford, Marlyand, Prude ve Oklahoma üniversitelerinin ortak araştırmalarından sonra, zayıflamayı destekleyen 5 bitki konusunda hem fikir olmuşlardır. Bu bitkiler; ginseng, toz acı biber, karabiber, hardal ve tarçındır. Bu baharatların kilo kaybı üzerindeki etkilerine değinecek olursak;

Tarçın

Araştırmacılar tarçının etkisinin kan şeker seviyesini düşürmek üzerine olduğunu,  bu özelliğinden dolayı da kilo kaybında etkili olduğunu belirtmişlerdir. Ayrıca tarçının kötü huylu kolesterolü düşürmede de etkili olduğunu belirterek, düzenli kullanılması gereken bir baharat olduğunu önermişlerdir.

Hardal

Tane, toz ya da acılı hardal ülkemizde çok sık kullanılmamaktadır. Araştırma, bu bitkinin metabolizma hızında yüzde yirmi beş oranında artışa sebep olduğunu göstermektedir.

Toz Acı Biber

Prude üniversitesinin çalışmasında, toz acı biberin metabolizma hızlandırdığı ve vücuttaki kalori yıkımını artırdığı görülmüştür.

Karabiber

Oklahoma üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre karabiberin içinde bulunan piperine maddesi ile yağ yıkımını hızlandırdığı bildirilmiştir.

Ginseng

Marlyand üniversitesinde yapılan araştırmalara göre ginsengin bazı türlerinin kilo vermeye yardımcı olduğu bildirilmiştir. Ginseng aktarlarda bulunabilen bir bitki olup,  kök halinde ya da zencefil gibi dilimlenerek de kullanılabilir.

facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir