Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 19.04.2021 3 dakikada okunur
yorumlar
3
kaydet

Hayatımızı biz yönetiyoruz!

Düşüncelerimiz davranışlarımızı, davranışlarımız hayatımızı etkiler. Çekim yasasını konuşarak gelin hayatımızın iplerini elimize alalım!

Hayatımızı biz yönetiyoruz!

Günlük hayatınızda, iş yaşamınızda, özel yaşamınızda kısacası her an ve her yerde ufacık bir düşüncenizin bile yaşadıklarınızda yeri olabilir. Olumsuz düşünceler motivasyon kaybına yol açsa da her zaman pozitif olmak, hayata iyi yanından bakmak geleceğinize yön verebilir. Bunu çekim yasasıyla açıklayan bilim insanları, olumlu ve olumsuz deneyimlerin önemini vurgular. Bu inanç, düşüncelerinizin saf enerjiden oluştuğunu savunurken çekici bir enerjinin var olduğunu da öne sürer. Bu yasayı destekleyen deneysel ve bilimsel kanıtlar olmasa da, bu yasa sözde bilim olarak var olsa da buna inanan ve hayatını bu şekilde yönetebilen insanların sayısı azımsanamaz. Şimdi ''secret'' olarak da adlandırılan bu yöntemi sizinle paylaşıyoruz!

Çekim Yasası Nedir?

Çekim yasası, yaşadığınız tüm olayların düşünceleriniz nedeniyle meydana geldiğini savunur. Çekim yasasında olumlu ve olumsuz düşüncelerle hayatınızı yönetebilirsiniz. Her zaman hayalini kurduğunuz, sürekli dile getirdiğiniz, büyük umutla ve kararlılıkla istediğiniz bir durumun, sık sık düşündüğünüz olumsuz olayların karşınıza çıkması bu yasayla ilişkili olabilir.

Çekim yasasında asıl mesele olumsuz düşüncelerin değil, olumlu düşüncelerin ön plana çıkarılmasıdır. Buna inanırken elbette fazla hayalperest de olmamak gerekir. Hayatının her anında, istenen bir şeyin çekim yasasıyla elde edilebileceğine inanmak biraz uçuk bir düşünce olabilir. Ancak, hayatınıza minik dokunuşlarla dahil edebileceğiniz çekim yasası, olumlu düşüncelerinizin karşılığını alabilmeniz için fayda sağlayabilir.

Çekim Yasasını Nasıl Uygulayabilirsiniz?

Çekim yasasını birkaç basit adımla uygulayabilirsiniz. Bir nevi meditasyon sayılabilecek bu adımlar, zihninizi rahatlatabilmenize olanak tanır.

1.Önce Zihninizi Rahatlatın

Çekim yasası için ilk aşama zihninizi boşaltmak. 5-10 dakika boyunca meditasyon yaparak beyninizi rahatlatabilir; gücünüzü artırabilirsiniz.

2.Ne İstediğinize Karar Verin

Evrene bir mesaj göndermek aslında bu aşamada yapılır. Tamamen kendi düşüncelerinizden, isteklerinizden oluşan bir mesaja odaklanın. Çekim yasasına göre bu mesaj, evrene bir frekans olarak ulaşacak. Bu aşamada dikkat edin! Düşünceniz en çok istediğiniz şeylerden oluşmalı.

3.İsteyin

Ne istediğinize karar verdiniz ve bunu düşüncelerinize yerleştirdiniz. Şimdi sıra istemekte. Zihninizde canlandırın, bir resim meydana getirin ve dileğinizi zihninizde görselleştirin. Ne kadar detaylı düşünür; ne kadar detaylıca açıklarsanız evren o kadar hızlı yanıt verir.

4.Dileğinizi Yazın

Biraz da somutlaştıralım. Sadece düşünmek yetmez. Dileklerinizi, isteklerinizi, hayallerinizi bir kağıda, deftere yazın. Unutmayın, sürekli yazmak dileğinizi hayatınıza çekmektir.

5.Evrene Güvenin

Düşündünüz, hayal ettiniz, canlandırdınız, somutlaştırdınız. Şimdi evrene güvenmelisiniz. Bırakın, biraz zaman alsın istekleriniz. Sabırlı olun ve bekleyin. Evrene olan güveni elden bırakmayın ve umutsuzluğa kapılmayın. Süreç boyunca stresli olmamaya çalışın ve sürekli ‘’Acaba dileğim ne zaman olur?’’ düşüncesiyle zihninizi meşgul etmeyin.

Her zaman olumluyu düşünmek hayatınızı daha iyi geçirebilmenize yardımcı olabilir. Hayatınızı yönetirken isteklerinizin her zaman tamamıyla gerçekleşeceğine dair bağlılık da hissetmeyin. Alın kağıdı kalemi, isteklerinizi kağıda dökün ve hayatınızı olduğu gibi yaşamaya devam edin.

facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Gökçen Gürüf

Gökçen Gürüf Evrene değilde Allah'a güvenmeyi tercih ediyorum. Esirgeyen ve bağışlayan Allah'a hamdolsun.

19.04.2021
Yanıtla
Evinin Sultanı

Evinin Sultanı "Evrene" niye mesaj gönderiyoruz ki? "Evrende" dahil bütün "âlemleri" yoktan var edip yaratan, yine "evrende" dahil herşeyin sahibi, gücü kudreti, merhameti sonsuz olan Rabbimize el açıp dua etmek, sağlık, afiyet, rızık, aklımıza gelen, maddi-manevi, ihtiyacımız olan iyi ve güzel herşeyi Allah'tan istemek sonrada verdiği sonsuz nimetlere, iyilik ve güzelliklere "Şükür" etmek daha güzel olmaz mı?

25.04.2021
Yanıtla