Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
16.06.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Her Zaman Egzersiz Yapmalı mı? Mesela Hastayken...

Kimi hastayken egzersiz yapmanın ona iyi geldiğini söyler, kimiyse daha da kötüleştirdiğini… Aslında bu sorunun cevabı gerçekten kişinin kendisinde saklı.

Her Zaman Egzersiz Yapmalı mı? Mesela Hastayken...

Sabah burnun tıkalı, alerjin artmış ya da halsiz hissediyor olabilirsin. Spora gitmeden önce kendi kendine bunu isteyip istemediğini sor, vücudunu dinle.

Bu dönemde egzersiz programında ufak bir değişikliğe de gidebilirsin. Kısacası yaptığın sporun şiddetini biraz hafifleterek antrenmanından da uzak kalmamış olursun.

Tüm bunların yanı sıra yapılan yoğun egzersizin vücudun ısısını içeriden yükselteceği için daha hasta hissettirebileceğini de not düşmemiz gerekir.

Bir diğer efsaneye göre de eğer kendini kötü hissettiğin bölge boynunun yukarısında yer alıyorsa, yani kendinde baş ağrısı, burun tıkanıklığı gibi durumlar hissediyorsan antrenmanını yapabilirsin. Ama boyundan aşağı bölgelerde sorun hissediyorsan bir süre sporu atlayabilirsin.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi HIIT gibi yüksek efor harcatan egzersizler vücut ısısını artıracağı için uygun sayılmaz. Bunun yerine sadece temel programını uygulayıp, doğru beslenmek ve biraz uyumak iyileşmek için daha uygundur. 

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan