Advanced It Band Stretch

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Advanced It Band Stretch Hareketini Öğren

El ve ayaklarınız şınav çeker konumda yere uzanın.( resimde gösterilmemiş) Sağ ayağınızı yerden kaldırın ve sol elinizle sağ dizinizi ileriye doğru kaydırın, böylece, diz ve dış ayak bileği zemine dayansın. Sol bacağınızı rahat bir biçimde geriye doğru kaydırın, fakat kalçanızı zeminden yukarı kare biçiminde tutun.

Kendinizi gergin tutun, yavaş ve istikrarlı biçimde nefes alın, kalçanızı yere doğru itin, ancak geriye bacağınızı uzatmış tutun, omuzları aşağıya indirin ve göğsünüzü yukarı kaldırın. 10-30 saniye boyunca durun. Diğer yönde hareketi tekrarlayın.

Bu gelişmiş bir germe hareketidir. Fotoğraftaki uygun formu yapamıyorsanız bu hareketi yapmayın. Daha kuvvetli bir esneme için, önde olan bacağınızı dinlendirin.

YORUMLAR