Advanced Wood Chop With Medicine Ball

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Advanced Wood Chop With Medicine Ball Hareketini Öğren

Plates topunu tutun ve bacaklarınız düz ayakta durun, ayaklarınızı kalça genişliğinde açın, karın kaslarınızı hissedin. Vücudunuzun alt tarafını sabit tutun, gövdenizi kare tutun, başınızın üzerinde kollarınızı geniş biçimde açın, başınızı sağ tarafa doğru çevirin.( resimde gösterilmiş)

NEFES VERME: Belden bükülmeyin, kalçanızı veya bacaklarınızı hareket ettirmeyin, plates topunu vücudunuzun çapraz yönünde hareket ettirin, ters sol kalçaya doğru. NEFES ALMA: Bükülme ve eğilme olmasın, kollarınızı başlangıç pozisyonuna geri döndürerek hareketi tamamlayın. Bu yönde hareketi tekrarlayın ve daha sonra ilk seti tamamlamak için diğer yönde de egzersizi tekrarlayın.

Güç ve istikrar gerektiren plates topu ile gelişmiş kıvrılma egzersizini yapmadan önce normal kıvrılma egzersizini yapabildiğinizden emin olun. Bu egzersiz arkasındaki fikir vücudunuzu düzgün tutmak, gövdenizi stabil tutabilmektir. Vücudunuzun bükülmesine veya eğilmesine izin vermeyin veya kollarınız hareket ederken dönmeyin. Kollarınızı mümkün olduğunca düz tutun ve omuzlarınız her zaman rahat olsun.

YORUMLAR