Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebook twitter linkedin whatsapp mail
Alternating Dumbbell Biceps Curls

Alternating Dumbbell Biceps Curls

Egzersiz Nasıl Yapılır?
Kilon (kg)
Süre (dk)
Yakılan Enerji - kcal

Alternating Dumbbell Biceps Curls Nasıl Yapılır?

Ayaklarınız biraz açık, dizleriniz hafifçe bükülü ayakta durun, karın kaslarınızı hissedin. Her bir elinizde birer dambılı kavrayın. Dirseklerinizi gövdenizin iki yanına kilitleyin ve uyluğunuzun ön kısmında elinizde dambılları bekletin.

NEFES ALMA: Dambılla bir elinizi omzunuza doğru kıvırın. NEFES VERME: Dambılı aşağı doğru indirerek başlangıç pozisyonuna geri dönün, daha sonra diğer elinizi dambıl ile kıvırın. Her iki elinizle çalıştıktan sonra bir seti tamamlayın.

Belinizi korumaya yardımcı olmak için, karın kaslarınızı sıkı tutun. Eğer vücudunuz ağırlık ile geriye doğru eğilirse, ağırlık sizin için çok fazladır. Destek için dirseklerinizi iki yanınıza preslenmiş halde tutun ve pazıları çalıştırın.

Alternating Dumbbell Biceps Curls Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar
  • BICEPS (Pazu)
  • FOREARM (Ön kol)

Sayfayı Paylaş