Alternating Dumbbell Biceps Curls

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Alternating Dumbbell Biceps Curls Hareketini Öğren

Ayaklarınız biraz açık, dizleriniz hafifçe bükülü ayakta durun, karın kaslarınızı hissedin. Her bir elinizde birer dambılı kavrayın. Dirseklerinizi gövdenizin iki yanına kilitleyin ve uyluğunuzun ön kısmında elinizde dambılları bekletin.

NEFES ALMA: Dambılla bir elinizi omzunuza doğru kıvırın. NEFES VERME: Dambılı aşağı doğru indirerek başlangıç pozisyonuna geri dönün, daha sonra diğer elinizi dambıl ile kıvırın. Her iki elinizle çalıştıktan sonra bir seti tamamlayın.

Belinizi korumaya yardımcı olmak için, karın kaslarınızı sıkı tutun. Eğer vücudunuz ağırlık ile geriye doğru eğilirse, ağırlık sizin için çok fazladır. Destek için dirseklerinizi iki yanınıza preslenmiş halde tutun ve pazıları çalıştırın.

YORUMLAR