Balancing Seated Twist With Medicine Ball

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Balancing Seated Twist With Medicine Ball Hareketini Öğren

Ayaklarınızı yere koyup oturun, dizleriniz bükülü, sırtınız düz olsun, elinize küçük plates topu veya dambıl alın.(resimde gösterilmemiş) Dirseklerinizi bükün gövdenizin yanına dayayın, dambıl veya plates topunu gövdenizin önünde tutun. Sırtınızı düz tutun ve geriye doğru yaslanın( kalça esas denge noktanız) karın kaslarınızı hissedene kadar geriye yaslanın. Bundan sonra ise dengede kalarak ayaklarınızı yavaşça yerden kaldırın.

NEFES VERME: Mümkün olduğunca sırtınızı düz tutun ve karın kaslarınızı sıkıca çekin, gövdenizi sağa doğru döndürün ve formunuzu koruyun.( sırtınız düz olsun, dengede durun) NEFES ALMA: Başlangıç pozisyonuna geri dönün. Diğer yönde hareketi tekrarlayarak seti tamamlayın.

Sırtınız geriye doğru yuvarlak kıvrılmasın. Belden hareket etmeye odaklanın, vücudunuzun üst kısmı ve kollarınız da bel kıvrılma hareketinizi takip etsin. Zorlaştırmak için daha fazla ağırlık kullanın veya kollarınızı ileriye doğru uzatın. Kolaylaştırmak için, herhangi bir ağırlık kullanmadan bu egzersizi yapın.

YORUMLAR