Cat Stretch

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Cat Stretch Hareketini Öğren

Ellerinizi omuz genişliğinde ve dizlerinizi de kalça genişliğinde açarak elleriniz ve dizlerinizin üzerinde resimde görüldüğü şekilde durunuz. (Omurganız doğal duruşunda olmalı.)

Karnınızdaki kasları hissederek, karnınızı omurganıza doğru çekin; sırtınız tavana doğru yuvarlak biçimde olsun. Baş ve boynunuzun kollarınızın arasında doğal bir biçimde düşmesine izin verin. Derin nefes alarak 10-30 saniye kadar tutun. Düzenli nefes alıp vermeyi unutmayın.

Esnetme hareketini acı verecek noktaya kadar değil, “hafif rahatsızlık” noktasına kadar yapın. Ani bir hareket veya zıplama hareketi yapmayın. Çektiğiniz karın kaslarınızı sıkıca tutun ve leğen kemiğinizin biraz altında karın kaslarınız sıkışmış olsun. Omuzlarınızı kulaklarınıza doğru çekin. “ Kedi gibi gerinmiş” sizin için iyi bir iltifat olsun.

Benzer Egzersizler

YORUMLAR