Chest Press With Band

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Chest Press With Band Hareketini Öğren

Uzun bir benç veya step tahtasının altına bir bant sarın. Bençin kenarına yakın bir yere oturun, her iki elinizi de bençin kenarına koyunuz. Sırtınız düz olana kadar bençe yaslanın, ayaklarınız yerde ve düz, dizleriniz bükülü olsun. Göğsünüzün iki yanında ellerinizi tutun ve kollarınızı iyice yukarıya doğru kaldırın.

NEFES VERME: Dirseklerinizi kilitlemeden ellerinizi yukarıya doğru düz bir biçimde kaldırın. NEFES ALMA: Yavaşça kollarınızı aşağıya doğru indirin ve başlangıç pozisyonuna gelerek bir seti tamamlayın.

Tüm egzersiz boyunca sırtınızı düz tutmaya çalışın. Zorlaştırmak için: bandı tezgahın çevresine daha gevşek sarın veya ellerinizle bandın ortasından kavramaya çalışın. Kolaylaştırmak için: bandın en sonundan ucundan tutun ve gerilim miktarını azaltmak için bençin yüksekliğini düşük tutun.

YORUMLAR