Dumbbell Crunches

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Dumbbell Crunches Hareketini Öğren

Dizleriniz bükülü, sırt üstü yere veya bir mat üzerine yatın. İki elinizle hafif bir dambıl tutun, avuç içleri dışarı bakacak şekilde, kollar geniş açılmış ve düz omuzlarınızın üzerinden havaya doğru uzatın. Ayaklar yerde düz olmalıdır. Çene ve göğüs arasında bir boşluk bırakın(tavana doğru bakın)

NEFES VERME: Yerden yavaşça başınızı, kollarınızı ve omuzlarınızı kaldırın, dambıl tavana doğru ulaşıyor gibi olsun. Ayaklarınızdan daha yüksek bir seviyeye ulaşmayı deneyin. NEFES ALMA: Yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tamamlayın.

Ağırlığınızı kaldırmak için karın kaslarınızı ve kalça kaslarınızı kullanın, omuzlarınızı değil. Tüm hareket boyunca karın kaslarınızı hissedin( göbeğinizi omurganıza doğru çekin)

YORUMLAR