Forward Lunges

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Forward Lunges Hareketini Öğren

Ayaklarınız yaklaşık olarak birbirinden 6 inç uzaklıkta ayakta durunuz ve ayak parmaklarınız ileriyi göstersin.

NEFES ALMA: Bir bacağınızla adım atın ve her iki dizinizde 90 derece olana kadar vücudunuzu alçaltın. Çok fazla uzağa adım atmayın. Ayaklarınızı bu noktada 2 ila 2,5adım arasında olmalıdır.Ağırlığınızı topuklarınız üzerinde tutun ve dizlerinizin parmak uçlarınız hizasını geçmesine izin vermeyin. NEFES VERME: Vücudunuzu geriye doğru itin va başlangıç pozisyonuna geri dönerek bir seti tamamlayın. Egzersizin tümünü bir bacağınızda tamamladıktan sonra diğer bacağınıza geçin.

Sırtınızı dik tutun. Adımınızı daha ileriye atarsanız kalça kaslarınız daha fazla çalışır. Adımınızı daha yakına atarsanız, uyluk üstü kaslarınız daha çok çalışacaktır. Bir sandalye ya da duvara denge kurmakta zorlanırsanız elinizi koyun.

YORUMLAR