Kneeling Rollout With Ball

Yazdır
Normal Egzersiz
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Kneeling Rollout With Ball Hareketini Öğren

Topun önünde diz çökün. Plates topunun üstüne ellerinizi koyun ve ayaklarınızı da yere yerleştirin. Karnınızı omurganıza doğru çekin. Kollarınız vücudunuzdan uzakta kollarınızı hareket ettirerek top ile birlikte yürüyün. Karın kaslarının çalıştığını başlangıç noktasında hissedin.

Elleriniz topun üzerinde sabit olmalıdır. Topu uzaklaştırarak kalçanızı ve gövdenizi öne doğru getirin, dizlerinizden uzaklaşmış olun. Göğsünüzü mümkün olduğunca dik tutarak başlayın ve göğsünüz topun üzerine doğru düşsün, belinizde herhangi bir uzama olmasın. Omurganızın doğal duruşunu koruyun. En uzak konumda olduğunuz pozisyonu birkaç saniye koruyun ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. 2 set 10-12 tekrar yapmaya çalışın.

Belinizde herhangi bir gerginlik hissediyorsanız, başlangıç pozisyonuna geri dönün ve duruşunuzu kontrol edin. Herhangi bir gerginlik hissetmeye devam ederseniz, egzersizi durdurun.

Benzer Egzersizler

Caferağa Mh. Sivastopol Sk. No:12 34710 Moda Kadıköy / İstanbul T. 0850 33 34938
Diyetkolik.com Logo