Modified Lunges

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Modified Lunges Hareketini Öğren

Bu egzersize ayakta düz durarak başlayın, ayağınızı yaklaşık 8 inç kadar açın, ayak parmaklarınız öne doğru baksın.

Sağ ayağınızla ileriye doğru normal bir adım atın, ağırlığınızı arkanızda kalan ayağınıza verdiğinizden emin olun.( Bu adımınız normal öne doğru diz bükmede yaptığınız adımdan daha küçük olsun) Yavaşça gövdenizi aşağı doğru indirin, iki dizinizi yaklaşık 90 derece olacak biçimde kalçanızı öne doğru bükün. Ağırlığınızın topuklarınızda olduğundan emin olun, dizlerinizi topuklarınızın olduğu düzlemin dışına çıkarmayın. Başlangıç pozisyonuna geri dönmek için sağ ayağınızı geriye alın. Her bacak için 2 set 10-12 kez hareketi tekrarlayın.

Belinizi mümkün olduğunca dik tutun. Egzersizi daha fazla değiştirmek istiyorsanız aşağı doğru çok fazla gitmeyin. Dizlerinizin hareket sırasında içe veya dışa doğru gitmediğinden emin olun. Dizlerinizi ileriye doğru bakacak şekilde tutun.

YORUMLAR