Partner Seated Torso With Medicine Ball

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Partner Seated Torso With Medicine Ball Hareketini Öğren

Yaklaşık olarak 12 cm lik bir aralık ile bir kişi ile sırt sırta yere oturun. Bir kişi küçük plates topunu tutsun, her iki eliniz ve omuzlarınız rahat olsun, dirsekleriniz bükülü ve kollarınız iki yanda olsun. Kalça genişliğinde bacaklarınızı açarak ayaklarınızı yere koyun, dizler bükük ve sırtınız düz olsun. Karın kaslarınızı sıkıca içeri çekin, karın kaslarınızı hissedene kadar sırtınızı dik tutun, ancak partnerinizin yaslamadığından emin olun. ( resimde gösterilmiş)

NEFES VERME: Topuklarınızı yerde tutun, karın kaslarınızı hissedin, sırtınızı düz tutun birbirinize doğru dönerken belinizi bükün. Topu partnerinize verin. NEFES ALMA: Her iki insanda, başlangıç pozisyonuna geri dönsün, yüzler ileriye bakacak şekilde. NEFES VERME: Diğer yöne doğru bükülün ve partnerinizden gelen topu alın. NEFES ALMA: Her iki insanda, başlangıç pozisyonuna geri dönsün, yüzler ileriye bakacak şekilde ve hareketi bir tur tamamlamış olun.

Karın kaslarınızı sıkın, omuzlarınız her zaman rahat ve ayaklarınız her zaman aşağıda olsun. Belden bükülmeye odaklanın, üst gövde ve kollarınıza dönmek için izin verin. Her zaman sırtınızı uzun ve düz tutun. Partnerinize yaslanmayın, eğer sırtlarınız birbirine dokunuyorsa daha uzak aralıklı oturun. Hareketi kolaylaştırmak için: arkanıza yaslanmayın. Daha hafif bir ağırlık yada hiç ağırlığınızı kullanmayın. Hareket aralığını sınırlayın. Hareketi zorlaştırmak için: sırtınızı yaslayın veya daha uzaktan vücudunuzu bükün. Hareketin yoğunluğunu artırmak ve dengenizi zorlamak için bir bacağınızı yerden kaldırın.

YORUMLAR