Partner Sit-Ups With Medicine Ball Toss

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Partner Sit-Ups With Medicine Ball Toss Hareketini Öğren

Küçük bir plates topunu( veya hafif top) tutun, sırt üstü yatın ve dizlerinizi bükün, bacaklarınızı kalça genişliğinde açın, karın kaslarınızı hissedin, dirseklerinizi bükerek topu göğsünüze doğru yaklaştırın. Partnerinizde önünüzde dizlerinin üzerinde dursun ve bacaklarınızın sabit durabilmesi için isterseniz ayaklarınızın üzerinde dizleri ile baskı yapsın.

NEFES VERME: Sırtınız düz olsun ve otururken karın kaslarınızı kullanın ve göğsünüzü karşı tarafa doğru kaldırın ve partnerinize belinizi kaldırdığınız anda topu atın. NEFES ALMA: Yavaşça sırtınızı yere doğru indirin, partneriniz size topu geri fırlatır gibi olsun ve topu yakalayıp başlangıç pozisyonuna dönün ve seti tamamlayın.

Bu egzersiz, iyi bir el-göz koordinasyonu gerektirir son derece dikkatli uygulayın. Önce hafif bir top ile çalışın yavaş yavaş ağır bir top ile ilerleyin. Mümkün olduğunca göğüs hizasında (üstten ya da karına yakın değil) topu atmak ve yakalamak için deneyin. Omuzlarınızı gevşek tutun ve omurganız rahat olsun. Omurganızın egzersiz sırasında yuvarlak olmadığından emin olun. Ayaklarınızı yerden kalkmasına izin vermeyin.

YORUMLAR