Roll Down

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Roll Down Hareketini Öğren

Matın üzerine dizlerinizi büküp oturun. Egzersiz bandını ayaklarından geçirdikten sonra çapraz yapın. Dirsekler iki yana açık ve hafif bükülü olsun, omuzlarınız rahat bir pozisyonda vücudu geriye doğru esnetip uzanın. Nefes alın ve karın sıkı kalçanız üzerine oturun.

Nefes verip ve karnınızı içeri çekin. Omurganı aşağı doğru kıvırıp ve beliniz C harfi şeklini alsın, bu şekilde nefes alın ve karın kaslarınıza sıkı bir şekilde tutup ve kendinizi geriye doğru yavaşça itin. Nefesi verip ve başını yukarı doğru kaldırarak oturur pozisyona gelin, karın kaslarını hissedip sıkıca kasılı tutup ve bele baskı yapın. Nefes alın ve omurganızı dümdüz duruma getirin. Nefes verin ve omuzlarınızı geriye doğru verip başlangıç pozisyonuna geri dönün.

YORUMLAR