Runner'S Lunges

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Runner'S Lunges Hareketini Öğren

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın, ayakta durun ve sağ bacağınızla öne doğru eğilin, sağ diziniz bükülü olsun, sağ topuğunuz yerden kalksın. Diğer bacağınız 90 derece olsun ve sağ kolunuz ileri sol kolunuz geri sanki koşuyormuşsunuz gibi olsun( resimde gösterilmemiş)

NEFES VERME: Sol bacağınızı öne doğru getirin ve sağ dizinizi düzleştirin, sol dizinizi kalça yüksekliğinde yukarı doğru kaldırın. Bacaklarınızla birlikte kollarınızda hareket etsin( resimde gösterilmemiş) Bu pozisyonda 2 saniye kadar durun. NEFES ALMA: İleriye doğru sağ bacağınızı tekrar eğin, bu yüzden sol bacağınızı geriye götürün ve bir seti tamamlayın. Tüm setleri bir bacağınızda tamamladıktan sonra diğer yöndeki bacağınız ile de egzersizi tekrarlayın.

Ayak parmaklarınızın ileriyi gösterdiğinden, dizleriniz ve bileklerinizin aynı hizada olduğundan emin olun, egzersizi gövde merkezli olarak uygulayın.

Benzer Egzersizler

YORUMLAR