Standing Modified Hamstring Stretch

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Standing Modified Hamstring Stretch Hareketini Öğren

Ayakta sırtınız düz, karın kaslarınızı hissederek, omuzlar aşağıda ve ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Sol bacağınızı ileri doğru getirin, topuklar aşağıda olsun, ayak parmakları ve bacakları düz tutun.

Sırtınızı düz tutun ve karın kaslarınızı hissedin sanki geriye oturuyormuş gibi sağ dizinizi bükün, iki eliniz ile kendinize destek verin. Derin nefes alın 10- 30 saniye kadar tutun. Diğer yönde hareketi tekrarlayın.

Esnetme hareketini acı verecek noktaya kadar değil “hafif rahatsızlık” noktasına kadar yapın. Ani bir hareket veya zıplama hareketi yapmayın. Bacaklarınızı düzleştirin ancak dizlerinizi kilitlemeyin. Sırtınızı düz tutun, sırtınızı yuvarlak hale getirmeyin ve göğsünüzü yukarı kaldırın.

YORUMLAR