Triangle Pose

Esneme
 

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Triangle Pose Hareketini Öğren

Sırtınızı dik tutarak ayakta durun, ayaklarınızı kalçanızdan daha geniş açın ve kollarınızı omuz doğrultusunda uzatın( T harfi gibi) avuç içi aşağıya baksın. Sağ yana ayak parmaklarınıza doğru uzanın ve sol ayak parmakları ileriye baksın.

Sağ ayak parmaklarınıza uzanıyor gibi sağa doğru eğilin. O sırada belinizde eğim oluşsun, sağ elinizin doğal olarak düşmesine izin verin, dizinizin ve bacağınızın üzerinde yerde dinlenin. Derin nefes alın ve 10-30 saniye kadar tutun, nefesinizi verin. Ters yönde hareketi tekrar edin.

Esnetme hareketini acı verecek noktaya kadar değil “hafif rahatsızlık” noktasına kadar yapın. Ani bir hareket veya zıplama hareketi yapmayın. Kollarınızı uzun tutun ve göğsünüzü ön duvara doğru açın.

Benzer Egzersizler

YORUMLAR