Balancing Seated Torso Twists With Medicine Ball

Egzersiz
 
kg
dk
- kcal

Çalıştırdığı Kaslar

Neck (Boyun) Abs (Karın) Biceps (Pazu) Calver Back Chest (Göğüs) Forearm (Ön kol) Lats (Yanlar / Kanat) Lower Back (Alt sırt / Bel) Hamstring (Üst, arka bacak) Quades Back Quads (Üst, ön bacak) Triceps (Arka kol) Shoulders (Omuz) Traps (3 parçalı kas grubu / Yamuk) Calves (Alt bacak / Baldır) Kaslar

Balancing Seated Torso Twists With Medicine Ball Hareketini Öğren

Küçük bir plates topu veya dambıl tutarak yere oturun, elleriniz ve omuzlarınız rahat olsun, dirsekler bükülü ve kollarınızı vücudunuza yakın tutun. Dizlerinizi kalça genişliğinde açın ve topuklarınız yerde olsun, dizleriniz bükülü ve sırtınız düz olmalı. Karın kaslarınızı sıkıca tutun, sırtınız düz olsun ve karın kaslarınızı hissedene kadar geriye doğru yaslanın. Dengenizi koruyun ve her iki ayağınızı da yerden kaldırın.(resimde gösterilmiş)

NEFES ALMA: Topuklarınızı yerden kaldırın, karın kaslarınızı hissedin, kollarınız vücudunuza yakın olsun ve belinizden sol tarafa doğru dönün. NEFES VERME: Başlangıç pozisyonuna geri dönün. NEFES ALMA: sağ tarafa doğru dönün. NEFES VERME: Başlangıç pozisyonuan dönün ve hareketi tamamlayın.

Karın kaslarınızı hissedin, omuzlarınız rahat olsun. Belden bükülmeye odaklanın ve üst gövde ve kollarınızın rahat bir biçimde dönmesine izin verin. Alt vücudunuzu mümkün olduğunca sabit olarak tutun. Her zaman sırt uzun ve düz tutun. Kolaylaştırmak için; arkanıza doğru çok fazla yaslanmayın. Daha hafif olarak ağırlığınızı verin veya hiç ağırlığınızı vermeyin. Hareket aralığını sınırlayın. Zorlaştırmak için; geriye doğru daha fazla yaslanın veya daha uzaktan dönün.

Benzer Egzersizler

YORUMLAR