BEYAZ-ÇAY ARAMA SONUÇLARI (2)

 • Beyaz Leblebi
  Beyaz Leblebi, lif oranı yüksek olduğundan bağırsak hareketlerini hızlandırır ve bağırsak tembelliğinin ortadan kalkmasına yardımcı olur.
 • Beyaz Çikolata
  Beyaz çikolata, yağ, şeker oranı yüksek; nadir tüketilmesi gereken tatlılardandır. Bitter çikolataya göre yağ oranı daha yüksektir bu nedenle tercih edilmemelidir. Tüketildiğinde ise 1-2 kare parça olacak şekilde tüketilmelidir.
 • Beyaz Peynir

  Kahvaltılık ürünler denildiği zaman ilk olarak peynir çeşitleri akla geliyor. Fermente bir süt ürünü olan peynir, her yaştan tüketicinin sağlıklı beslenme tercihinde yer alıyor. Piyasada birçok çeşidi bulunan peynir grubu ürünler, ...

 • Beyaz Turp
  Beyaz Turp21 kcal
  Turp 100 gramında günlük ihtiyacının %35 ini karşılayacak C vitamini içerir. Kalorisi oldukça düşük, lif içeriği ise yüksektir. Üstündeki yeşil yaprakları bol miktarda vitamin ve mineral vardır, antioksidan içeriği oldukça yüksektir.
 • Beyaz Lahana

  Serin havalarda yetiştirilen ve oldukça dayanıklı olan lahana, Türk ve dünya mutfağında en çok kullanılan sebzelerden biri. Kapuska ve sarmalarda kolaylıkla kullanılabilen lahana yaprakları oldukça gevrek bir yapıda. Lahananın dış kısmında bulunan yapraklar koyu yeş...