TURP ARAMA SONUÇLARI

 • Turplu Mısırlı Kıvırcık Salata
  Turplu mısırlı kıvırcık salatası; A, B grubu, K vitamini, potasyum, kalsiyum, sodyum, folat, fosfor ve lif açısından zengindir. İçerisine konulan yağ miktarına dikkat edilerek ana öğünlerinizin yanında salata olarak tercih edebilirsiniz.
 • Beyaz Turp
  Beyaz Turp21 kcal
  Turp 100 gramında günlük ihtiyacının %35 ini karşılayacak C vitamini içerir. Kalorisi oldukça düşük, lif içeriği ise yüksektir. Üstündeki yeşil yaprakları bol miktarda vitamin ve mineral vardır, antioksidan içeriği oldukça yüksektir.
 • Kırmızı Turp

  Sağlık açısından pek çok faydası bulunan turp, çeşit çeşit tariflere sağladığı uyum ile sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Her mevsim tüketilebilecek olan turp sonbahar, kış ve yaz turpu olarak üç farklı türe sahip. Halk arasın...

 • Siyah Turp
  Siyah Turp51 kcal
  Siyah turp, güçlü bir antioksidandır ve sindirim sistemine yararlı bir besindir. Lifli yapısı nedeniyle salatalarda, yemeklerin yanında tüketilmesi önerilir.
 • Havuç Turp Salatası
  B grubu, A, C ve K vitaminleri, potasyum, çinko, bakır minerallerinin iyi bir kaynağıdır. Kalori değeri düşük, lif içeriği yüksektir. Pişirildiğinde kan şekerini daha hızlı yükselttiğinden özellikle diyabetliler çiğ olarak tercih etmelidirler.