Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 21.07.2016 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Karpuz suyu egzersiz yapanlar için gerçekten faydalı mı?

Karpuz suyu egzersiz yapanlar için gerçekten faydalı mı?

Yurtdışındaki yıldızların yeni form tutma sırrı karpuz suyu, son dönemin favori içeceği. Peki, yazın bu temiz ve doğal içeceği gerçekten egzersiz yapanların en iyi dostu mu?

  • Karpuz suyu, sıcaklarda yaşanan sıvı kaybını en aza indirmek için iyi bir alternatif. Özellikle terlemeyle kaybedilen elektrolitler karpuz suyuyla vücuda geri kazandırılabiliyor. Bu yönüyle incelendiğinde karpuz suyunun iyi bir egzersiz partneri olduğu söylenebilir.
  • L-Citrulline, karpuz suyunun içerisindeki etken bir maddedir. Kas ağrılarını azaltan bu madde sayesinde vücudun direnci, dolayısıyla performansı artabiliyor.
  • C ve A vitamini de karpuz suyunda çokça bulunuyor. Özellikle A vitamininin hücre yenilenmesine sunduğu desteği düşünürsek, egzersiz verimine yaptığı olumlu katkıyı da görebiliriz.
  • Kırmızı meyve sebzelerde bulunan likopen de karpuz suyunda bol miktarda var. Çok güçlü bir antioksidan olan likopen, anti-aging özelliğiyle egzersiz yaşını daha ileriye taşıyabiliyor.
  • Karpuz suyu aynı zamanda düşük kalorili bir potasyum deposu. O kadar ki; 330 ml karpuz suyunda sadece 90 kalori var ve bir porsiyonu günlük potasyum ihtiyacını karşılamaya yetiyor.
facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan