Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 23.05.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Kas oranını artırmak için bu ipuçlarına dikkat

Egzersiz yapmana rağmen vücut analizinde kas ağırlığın artmıyorsa bir şeyleri yanlış yapıyor olabilirsin.

Kas oranını artırmak için bu ipuçlarına dikkat

Yeterince su tüketmemek:Düzenli spor yaparken beraberinde yeterli miktarda su tüketmemek, vücut gibi kasların da kurumasına yol açar. Dehidrasyon denen bu olay sonucu kas gruplarında güçsüzlük yaşayabilirsin.

 

Yüksek karbonhidrat almak:Spor yapan bir kişinin günlük alması gereken protein miktarı 20 gramdır. Ancak bunun yerini özellikle egzersiz günlerinde karbonhidratla doldurursan muhtemelen vücudun yeni kaslara yer açmayacaktır. Bunun önüne geçmek için proteine ağırlık vermeli, ayrıca hem protein hem de karbonhidrat içeren gıdaları dikkatli tüketmelisin.

 

Uykusuzluk:Yeterince uyumamak vücudu güçten düşüreceği için yeni kas inşasına da izin vermez. Üstelik uykusuzluk sonucu spor salonunda da istediğin verimi alamayabilirsin.

 

Sindirimi zor gıdalarla beslenmek:Egzersizlerini yaptıktan sonra vücudunu beslemen gerekir. Bu zaman dilimi için en uygun yiyecekler sağlıklı proteinlerdir. Böylece yeni kas grupları için gereken desteği sağlamış olursun.

 

Vücudu dinlendirmemek:Haftada 7 gün ağır egzersiz programı uygulamak daha çabuk kas yapacağın anlamına gelmez. Kaslarının yenilenmesi ve büyümesi için mutlaka dinlenmen gerekir.

 

Yağı tamamen kesmek:Yediğin gıdaların az yağlı olması egzersiz programını verimli kılmaz. Özellikle kuruyemişlerden alacağın sağlıklı yağlar yeni kasların üzerinde etkilidir. Bu nedenle yağı tamamen kesmediğinden emin olmalısın.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan