Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
09.06.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
3
kaydet

Kilo Vermek İçin Sık Sık Antrenman Yapılmalı Mı?

Zayıflamanın vazgeçilmez unsuru, kuşkusuz egzersiz yapmaktır. Spor yaparken uygulanacak programlar ise kişiye göre değişir.

Kilo Vermek İçin Sık Sık Antrenman Yapılmalı Mı?

Hepimiz biliyoruz ki hareket etmeden vücudumuzun istediğimiz görünümü alması pek olası değil. Buna rağmen konu egzersizi disiplinli olarak yapmaya gelince kaçak planlar, hızlı sonuçlar için yollar arıyoruz. Bu yazımızın sorusu da sporu her gün yapalım mı yapmayalım mı?

  • Spor sadece sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyenlerin hayatına adapte etmesi gereken en önemli aktivitedir.

  • Düzenli egzersiz yapan kişiler bağışıklıklarını güçlendirir, psikolojik olarak kendini iyi hisseder ve kolesterolünün düşmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra son yıllarda yapılan araştırmalara göre kanser türlerine karşı da düzenli antrenman yapmanın faydalı olduğu savunulmuştur.

  • Kilo vermek için egzersiz olmazsa olmaz. Ancak buradan bir sporcu kadar yoğun bir program edinilmesi gerektiği de çıkmaz.

  • Her gün ya da haftanın 5 günü yapılacak bir saatlik yürüyüşler ya da yüzme, dans gibi aktiviteler de kilo kaybına yardımcı olur.

  • Zayıflamak için spora vakit bulunamıyorsa çarşıda biraz fazla yürümek ya da otobüsten bir durak önce inmek bile fark yaratacaktır.
facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Seda Gökbuğa

Seda Gökbuğa yuruyus yaptım zaman karnımda sıslık oluyor nıye

10.06.2017
Yanıtla
Şimal Deniz

Şimal Deniz Sevgili Seda, Tükettiğin besinlerin gaz yapıcı özelliklerinin olması karnında şişliğe neden olabilir. Bunun dışında Spor yapmadan 2 saat önce karbonhidrat içeren son öğününü tüketmen ve spordan yarım saat sonra karbonhidrat ve protein içeren besinler tüketmen sana yardımcı olacaktır. Soru ve önerilerin için bize her zaman yazabilir veya 0850 33 34938 no.lu danışma hattımızı arayabilirsin. Sağlıklı ve keyifli günler.

12.06.2017
Yanıtla
Nefi Yıldizoglu

Nefi Yıldizoglu Kilo vermek icin temel kural spor degildir saglik icin spor yapılır Sadece kilo vermek icin antrenman yapılmaz takviye kuvvet olarak düşünmeli insan antrenmanı ilk is sağlıklı beslenerek düzenli kilo vermek Buda Yediginiz içtiğinize bağlı biraz .

14.06.2017
Yanıtla