Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 17.07.2017 1 dakikada okunur
yorumlar
3
kaydet

Lohusalar İçin Beslenme Rehberi

Yeni annelerin en büyük sıkıntılarından biri de süt olsun diye çevreden gelen “sürekli yeme” baskısıdır. Psikolojik olarak zor bir dönem olan lohusalıkta doğru beslenerek kilolardan kurtulmak mümkün.

Lohusalar İçin Beslenme Rehberi

 

  • Öncelikle bilinmesi gereken süt üretimini sıvı alımının artırdığıdır. Günde en az üç litre su içmek, bunun yanı sıra ayran, taze meyvelerle hazırlanmış şekersiz komposto gibi besinleri tüketmek süt için yeterlidir.

  • Süt üretimi için beslenme proteinle de desteklenebilir. Üstelik bu şekilde üretilen anne sütü zaten mucizevi olan bu eşsiz sıvıyı daha da kaliteli hale getirecektir.

  • Emziren anneler çok kalori yaktıklarından günlük ortalama 500 kaloriye ekstra olarak ihtiyaç duyarlar. Bu fazladan ihtiyacı hamur işleri yerine taze meyveler ve çiğ kuruyemişlerden karşılamak ise en doğru olandır.

  • Bebeği süt alerjisi olan anneler ise laktoz diyeti yapmak zorunda kalabileceklerinden daha fazla dikkat etmek zorundadır. Yenilebilecek fazla bir şey kalmadığı düşüncesiyle yüksek kalorili boş karbonhidratlara yönelmek yerine az şekerli limonata, tam buğday unlu az yağlı poğaçalar ve kırmızı et gibi kaliteli protein kaynaklarıyla bu dönemi atlatabilirler.

  • Emzirmeyle birlikte vitamin ve mineral kayıplarına dikkat edilmelidir. Yaşanabilecek kalsiyum eksikliklerine karşı mutlaka her gün en azından bir kase yoğurt tüketilmelidir. Bunun yanı sıra demir için kırmızı et, folik asit için de yeşil yapraklı sebzeler düzenli olarak yenilmelidir.

Merak ettiğiniz diğer sorular için Diyetkolik Diyetisyenlerine bu post altında yazabilirsiniz:)

facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Halime Can

Halime Can emziren anneler icin takibiniz var mi acaba

24.07.2017
Yanıtla
Diyetisyen Sena Tuvanç

Diyetisyen Sena TuvançSevgili Halime, Senin durumun çok hassas ve bu durumda hem kendin hem de bebeğin için beslenmen gerekiyor. Bu durumda diyetisyenin ile birebir çalışman gerekiyor. Sana özel paketimizi önerebiliriz. Ayrıca aşağıda bulunan linkimize tıklayarak makalemizden faydalanabilirsin :) Dilediğin zaman bizimle iletişime geçebilir ve tüm sorularını sorabilirsin. Sağlıklı ve keyifli günler :) 02.08.2017

Mehtap Çobanoğlu

Mehtap Çobanoğlu Emziren anneler için nasıl bir diyet tavsiye ederdiniz

26.07.2017
Yanıtla
Diyetisyen Sena Tuvanç

Diyetisyen Sena TuvançSevgili Mehtap, Senin durumun çok hassas ve bu durumda hem kendin hem de bebeğin için beslenmen gerekiyor. Bu durumda diyetisyenin ile birebir çalışman gerekiyor. Sana özel paketimizi önerebiliriz. Ayrıca aşağıda bulunan linkimize tıklayarak makalemizden faydalanabilirsin :) Dilediğin zaman bizimle iletişime geçebilir ve tüm sorularını sorabilirsin. Sağlıklı ve keyifli günler :) 02.08.2017

Aygül Sayan

Aygül Sayan emziren annelere yardım lütfen kilo verip ayrıca sütü etkilemeden vermemize yardım edin lütfen...

13.08.2017
Yanıtla