Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 18.11.2022 3 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Medya Diyetisyeni Olmak!

Medyada görünür olmak ve işinizde daha bilinir olmak için atabileceğiniz bazı adımlar var. Medya diyetisyeni olmak istiyorsanız önerilerimize kulak verebilirsiniz.

Medya Diyetisyeni Olmak!

Dergiler, yayıncılar, televizyon programları veya markalarla çalışmak istediğinizi hiç düşündünüz mü? Ünlü bir diyetisyen olmayı hayal ediyor musunuz? Eğer cevabınız evetse veya zaten bunlardan birini yapıyorsanız medya diyetisyeni olmakla ilgileniyorsunuz demektir.

Sizin için medyada nasıl görünür olabileceğinizi ve medya diyetisyeni olmakla ilgili diğer kaynaklar hakkında bir içerik hazırladık!

Medya diyetisyeni nedir?

Pek çok tanım olmakla birlikte medya diyetisyeni üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik programından mezun olmuş, televizyon, sosyal medya, dergiler gibi kanallarla insanlara ulaşan beslenme ve gıda iletişimi uzmanıdır.

Medya İletişim Koçluğu Programından Amy Gorin, ‘’ Bir diyetisyen olarak medyada çalışmak çok eğlenceli. Ayrıca kariyerinizi, gelirinizi ve çalışma konusundaki esnekliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Nüfuz sahibi bir beslenme uzmanı olduğunuzda, sağlık bilgilerini toplu iletişim yoluyla size daha fazla gelir elde ettirecek ve daha çok insana dokunabileceğiniz anlamlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.’’ diyor.

Medya diyetisyeni nasıl olunur?

Medya Diyetisyeni olma yolu herkes için farklıdır, ancak genel olarak aşağıdaki becerileri ve adımları geliştirmek sizi avantajlı hale getirebilir.

Yaptığınız işte uzmanlaşın

Eğer birçok alana dağılmak yerine tek bir alanda uzmanlaşmaya çalışırsanız ilerlemeniz ve görünürlüğünüzü artırmanız daha kolay olabilir. Beslenmenin tek bir alanı olabilir, tarif geliştiricilik olabilir, içerik üreticilik olabilir. Örneğin sadece gebe diyetisyeni olarak ya da sadece onkoloji diyetisyeni olarak kendinize bir etiket seçebilirsiniz. Bu yüzden en sevdiğiniz alanı ve yeteneğinizin yöneldiği alanı keşfedebilirsiniz.

Medya kiti oluşturun

Kendinize uygun bir kit oluşturun. İş hayatında nasıl ilerlediğinizi ve nasıl bir profil çizdiğinizi logonuz, misyonunuz ve sloganınız gibi ayrıntılardan öğrenebiliriz. Bu yüzden sizi tanıtan şeyler konusunda özenli olmanın sizi öne çıkaracağını farkında olun.

Toplum karşısında ve medyada konuşma konusunda kendinizi geliştirin

Topluma nasıl hitap ettiğiniz, medya karşısındaki duruşunuz, el hareketleriniz ve mimikleriniz medya diyetisyenliği için en önemli unsurlardan birini oluşturuyor.

Medyada sunum yapmayı öğrenin

Bir programda, bir internet sitesinde ya da herhangi bir yerde sunum yaparken kullandığınız materyallere dikkat edin. Uzun cümlelerden oluşan sunumlar, özensiz seçilmiş görseller ya da sunum yaparken kullandığınız cümleler sizi geriye düşürebilir. Bunlar insanların sizi dinlemesi ve söylediklerinizi uygulamaları için her zaman belirleyici kriterlerdir.

Bağlantıların önemini unutmayın

Yayıncılar, muhabirler, editörler ve yapımcılarla iletişim halinde kalın. Ne kadar çok insanla diyalog halinde olursanız o kadar fazla görünür olursunuz. Bu yüzden diyetisyenlerle ilgili etkinliklere dahil olmaya çalışın.

Yenilikleri takip edin

Tiktok, instagram gibi alanlarda öne çıkmak için sürekli üretin. Akımlar yada popüler olmuş konularda içerik üretmek sizi her zaman ön plana taşıyabilir. Özel bir beslenme muayenehaneniz veya çalışmayı sevdiğiniz bir çalışma alanınız varsa, o işi öne çıkaracak adımlar konusunda da girişimci olun.

Medya diyetisyeni olarak hizmetlerinizi tanıtmak için Linkedın'i kullanmayı ihmal etmeyin

Kendinizi sosyal medyada bir medya diyetisyeni olarak konumlandırmak ve hizmetlerinizi sergilemek için Linkedın'i kullanmak, müşterileri ve fırsatları çekmek için harika bir yoldur. Medya Diyetisyeni Fırsatları için Linkedın’i kullanmanın nasıl olacağını merak ediyorsanız bir sonraki bültenimizde bu konuyu detaylıca açıklayacağız.

Tüm bu maddelerin yanında halihazırda medya ile çalışan bir medya koçu veya diyetisyenle çalışmak, başarınızı çok daha hızlı ilerletebilir. Bu yüzden reklam için harcadığınız bütçeleri kısıtlamayın.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan