Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 16.01.2023 3 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Medya diyetisyenliği fırsatlarından yararlanmak için Linkedin nasıl kullanılır?

Linkedin profiniz iş hayatında atacağınız basamakları hızlandırmanın en etkili yolu olabilir. Nasıl mı?

Medya diyetisyenliği fırsatlarından yararlanmak için Linkedin nasıl kullanılır?

Tam şu an birilerinin Linkedin profilinize baktığını biliyor musunuz? Peki ya bu durum sizce profilinizin güncelliğine bağlı mı değil mi?

Eğer Linkedin profiliniz parlak, modern ve çalışmak istediğiniz iş türünün değerini gösteriyorsa, insanların profilinizi incelemesini istersiniz.

Linkedin profilinizi güncellemenizin üzerine kısa bir zaman geçtiyse, o zaman dikkat çekmeniz ve fark edilmeniz için birkaç ipucumuz var. Eğer medya diyetisyeni olarak çalışmak istiyorsanız; editörler, medya üreticileri, yatırımcılar ve yayıncılar tarafından fark edilmek istersiniz.

Ve eğer Medya Diyetisyeni olarak iş bulmak istiyorsanız, profilinizi optimize etmenizin ve daha fazla fırsat elde etmenin birkaç özel yolu var.

Neden Linkedin?

Linkedin iş grupları ve meslek grupları sosyal pazarlama platformlarının öncüsü konumundadır. Siz de gösterişli ve parlak görünmek isteyeceksiniz.

Linkedin Profilinin Olmazsa Olmazları

Amaca Uygunluk: İlk adım olarak linkedin profilinizi güncel tutun! Güncel olarak sunduğunuz hizmetleri marketing ve sosyal medyanın güncel yanlarına göre ayarlayın. Tıpkı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi vitrininizi yaptığınız aktivitelerle süsleyin ve herkes bunu görsün.

Hizmetler:Ortaklık ya da sağlıklı beslenmeyle ilgili yazılar gibi bir hizmet sunuyorsanız, mutlaka insanların sizlerle nasıl iletişime geçeceğini bildiğinizden emin olun.

İletişim Ağı: İletişim ağınızı sağlık uzmanları ve medya iletişimleriyle güçlü tutmak için çabalayın.

Fırsatları Kendinize Çevirmek için LinkedIn

Yaptığınız iş veya hizmet verdiğiniz alan ile ilgili kullandığınız anahtar kelimeler sayesinde siz veya sizin gibileri arayan yöneticilerin aramalarında görünmenize yardımcı olur.

Sizinle çalışmak isteyen diğer kişilerle bağlantı kurduğunuzda, onlar size referans sağlayabilir.

Aynı zamanda Linkedin, bağlantı bulmak için mükemmel bir alan. Bu ağ üzerinden meslek başlıklarını arayabilirsiniz. Örneğin; editör, şirket ismi ya da diğer alakalı arama kriterleri. Sizinle ilgili kişilerle mesaj yoluyla rahatlıkla iletişim kurabilir veya fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Linkedin Profilinin Güvenliğini Arttırmanın 2 Yolu

1. Öneri Bölümü

Eski ya da yeni farketmeksizin alanınızla ilgili sağlanan hizmetleri bilmek, ilgi alanınızdaki benzer kişilere vereceğiniz öneri seçeneğini artırır. Vermiş olduğunuz öneriler karşı taraftan beğenilir ya da onaylanırsa, sizin onların profilinde görülme olasılığınızı artıracaktır. Başka profillerde görünmeniz sizin güvenilirliğinizi artırır.

Son olarak, günümüzdeki en önemli projeleri takip ederek oralardan tavsiyeler almayı unutmayın.

2. Öne Çıkanlar

Öne çıkanlar kısmında mutlaka makaleler ve vermiş olduğunuz hizmetlerinin linkini bulundurmayı unutmayın!

İşte profilinizde uzmanlık alanınızı göstermenin bir kaç yolu:

Profilinizde sadece tek bir link bulundurmaya özen göstermelisiniz. Eğer birden fazla link bulundurmaya çalışırsanız insanların kafası karışabilir. İnsanlara kim olduğunuzu  göstermeyi sakın unutmayın. Ama bunu yaparken insanların kafasını karıştırmayın. Çünkü bu sizin sosyal  medya CV’niz aslında.

Linkedin Profilinizi Nasıl Medya Fırsatlarından Yararlanmak İçin Optimize Edersiniz?

  1. Başlık : Başlığınızda vermiş olduğunuz hizmetlerden bir kaç bilgi yeterli olacaktır. Sadece ‘’Klinik diyetisyeni’’ yazmayın, biraz tanımlayıcı olmakta fayda olacaktır.
  2. Hakkında: Hakkında kısmı vermiş olduğunuz hizmeti göstermek için en iyi yerdir.
  3. Öne Çıkan: Öne çıkanlar kısmına mutlaka sağlıkla alakalı yazmış olduğunuz yazıları ya da yapmış olduğunuz online görüşmelerin kısa video kayıtlarını ekleyin.
  4. İş tecrübesi: Bu kısımda geçmişte bulunduğunuz projeleri veya işleri listeleyebilirsiniz.

Eğer medya diyetisyenliğiyle ilgileniyor ve daha herkes tarafından daha görünür olmak istiyorsanız ''Medya Diyetisyeni Olmak'' başlıklı bültenimizi inceleyebilirsiniz.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan