Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 06.05.2016 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Mesai sonrası egzersiz yapmanın yolları

Mesai sonrası egzersiz yapmanın yolları

Sağlıklı yaşamak için egzersiz yapmanın ne kadar önemli olduğunu biliriz ama ofis temposu, yetiştirmen gereken raporlar, aranacak müşteriler derken spor planlarını öteler veya bir türlü başlayamazsın. Belki de egzersiz yaparken bir yandan eğlenmek ve zamanın nasıl geçtiğini anlamamak gereklidir böylece kendine ayırdığın kaliteli zaman olarak değerlendirecek ve bu süreyi kaçırmak istemeyeceksin:

1. Şehir yürüyüşüne çık

Yaşadığın şehrin ilginç ya da tarihi alanlarını yürüyerek dolaşmaya ne dersin? Zaman ayırıp gidememekten şikayet ettiğin yerleri bu şekilde gezmen bir taşla iki kuş vurmana sebep olabilir: Hem yaptığın egzersizden zevk alırsın hem de görmek  istediğin yerleri görürsün. Yaşadığın şehirde turist ol, çok keyif alacaksın!

2. Sporu dışarı çıkar

Hava müsait olduğunda kendini kapatma, sporu dışarıda yap. Yoga ya da kardiyo fark etmez ama temiz havada yapılan spor çok fark eder. Parklar bunun için şehrin en uygun bölgeleri, üstelik doğa ile iç içe olmak motivasyonunu da arttıracaktır, o kadar ki etraftaki insanlara örnek bile olabilirsin.

3. Etkinlik haline getir

Çalışma arkadaşlarınla ortak noktan ne kadar fazla olursa çalışmak da o kadar keyifli olacaktır. Bir yandan beraber spor yaparken bir yandan da birbirinizi motive edebilirsiniz.

4. Telefonunu kullan

Performansını ölçmek istiyorsun ama kendine özel bir eğitmenin yok, yine de yalnız sayılmazsın telefonundan kullanabileceğin yararlı uygulamalara bir göz atabilirsin.

5. Bir koşuya ya da macera yarışına katıl

Şehrinde grup olarak yapılan spor etkinliklerini araştır ve bir tanesine katıl. Rekabet hissinin seni daha fazla spor yapmaya itmesini sağlayabilirsin.

facebook twitter linkedin whatsappmail

İlk yorumu sen yap

Yorum yapan