Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
Reklamsız Kullan
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 20.04.2018 2 dakikada okunur
yorumlar
11
kaydet

Metabolizma Ateşleyici Aspir Yağı

Aktarlarda ve pek çok kozmetik marketin raflarında yağ çeşitlerini son zamanlarda çok daha fazla görür olduk. Aspir yağı da hiç kuşkusuz bu yağların en merak edilenlerinden biri.

Metabolizma Ateşleyici Aspir Yağı

Aspir yağı, aspir bitkisinin tohumlarının sıkılmasıyla ortaya çıkıyor ve işlendikten sonra kullanıma hazır hale geliyor. Beslenme düzenine dahil edildiğinde oldukça faydalı etkileri bulunan aspir yağı egzersiz yapanlarda da destekleyici etki gösteriyor.

ASPİR YAĞININ ETKİLERİ

Aspir yağının en önemli etkilerinden biri sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlaması. Metabolizmayı ve vücuttaki yağ yakımını hızlandırdığı için de zayıflama sürecinin düzgün bir şekilde işlemesine sebep oluyor. Omega 6 ve pek çok faydalı asidi içerdiği içinse kalp damar sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunuyor. Ayrıca kolesterolü dengelediği de biliniyor.

ASPİR YAĞININ KULLANIMI

Aspir yağının kullanımı kişinin tercihine göre değişkenlik gösteriyor. Yemeklere, salatalara eklenebileceği gibi kapsül olarak doğrudan da içilebiliyor. Sıvı olarak kullanımında günde 1-2 tatlı kaşığı uygunken, kapsül olarak kullanacaklar 2-4 kapsül arasında alabiliyor. İdeal kullanım şekline göre 3 ay kullanımdan sonra 15 gün ara vermekte yarar var.

Spor ya da yürüyüş yapanlar için, spordan 30 dakika önce 1 kapsül aspir yağı alınması ve akşam yemeğinden yaklaşık 30 dakika sonra ise ikinci kapsülün kullanılması öneriliyor. Kilo kontrolüne destek amacıyla kullanıldığında ilk kapsül alındıktan 30 dakika sonra bir egzersiz aktivitesi ile desteklenmesi de tavsiye ediliyor.

ASPİR YAĞI HAKKINDA AZ BİLİNENLER

Aspir yağı yüksek miktarda oleik asit içeriyor. Bu da saçların sağlıklı uzamasını, parlak ve canlı gözükmesini sağlıyor.
Aspir yağının bir cilt bakım ürünü olarak da kullanımı mümkün. Arındırıcı özelliğiyle cilde parlaklık verirken gözeneklerin açılmasına da destek oluyor.
Aspir yağı aynı zamanda iyi bir masaj yağı. Özellikle romatizmal hastalıklardan yakınanlar aspir yağını bu amaçla da kullanabilirler.

facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Anıl Yasir

Anıl Yasir Kw

20.04.2018
Yanıtla
Yusuf Süren

Yusuf Süren Supplement piyasasında CLA kapsülü olarak satılıyor

20.04.2018
Yanıtla
Andro Park

Andro Park peki kaç kalori bu yağ?

24.04.2018
Yanıtla
Ahmet Çağlar Yağmuroğlu

Ahmet Çağlar Yağmuroğlu Sporla birlikte kullanımda etkisi tarafımca test edilmiştir. 2 ayda düzenli spor ve hafif bir diyetle 4 kg verdim.

30.04.2018
Yanıtla
Salih Çoban

Salih Çoban ne kadar nasıl kullanmak gerekli

30.04.2018
Yanıtla
Rabia Gunes

Rabia Gunes aspır yagını emzıren anneler kullanabilir mi

30.04.2018
Yanıtla
Kübra Pektaş

Kübra Pektaş guvenilir olarak nerden bulabiliriz. ve doğru ürün oldugunu yani orjinal oldugunu nasil anlariz. bilen yazabilir mj?

01.05.2018
Yanıtla
Rabia Gunes

Rabia Gunes bırde sordugumuz sorulara cvp versenız ne guzel olurdu...

03.05.2018
Yanıtla
Axi Hatun

Axi Hatun Aspir yağının en doğalını en sağlıklısını üstelik soğuk sıkım olarak Netten Atışehri markette bulabilirsiniz.

26.06.2018
Yanıtla
Axi Hatun

Axi Hatun Düzeltiyorum arkadaşlar Atışeri Market

26.06.2018
Yanıtla
Chloe Ays

Chloe Ays Merhaba, Ben 3 ay icerisinde 35 kilo verdim. Fazla kilolar hepimiz derdi ve bu yuzden bir video cekip neler yaptim anlattim. Linkini birakiyorum. Herkese bol sans :) https://youtu.be/JVDzhLqUd94

08.10.2021
Yanıtla